Лінгвальні брекети

  
   

  Згідно з опитуваннями, однією з основних перешкод, що заважають розпочати ортодонтичне лікування, є психологічний дискомфорт. Лінгвальні брекети дозволяють виправити дефекти росту зубів непомітно – їх встановлюють на внутрішній стороні зубів, тому вони приховані від поглядів оточуючих. В іншому – це такі само класичні брекети, які в повній мірі виконують свою функцію і є ефективнішими за знімні конструкції.

  Перший прототип брекетів було створено на початку минулого століття лікарем з США Е. Енглем, який на честь нього названий «апаратом Енгля». Основою першого апарату була дуга з нержавіючої сталі, яка фіксувалася в трубках, а вони, в свою чергу, припаювалися до спеціальних кілець, розміщених на перших молярах. Дуга вигиналася відповідно до форми зубного ряду, а кожен зуб прив'язувався до неї дротом.

  Лінгвальні брекети: плюси і мінуси

  Принцип дії лінгвальних і вестибулярних апаратів однаковий, але перші більш популярні у пацієнтів, у яких є особливі вимоги до естетики. Крім того, що це практично невидимі брекети для зубів, вони мають ще й інші переваги:

  • ефективні для усунення навіть найскладніших дефектів розвитку зубощелепної системи;
  • за необхідності лікар-ортодонт може коригувати систему в процесі лікування.

  Недоліки лінгвальних апаратів:

  • може спостерігатися порушення дикції через дуже близьке розташування до язика;
  • більш тривала адаптація у порівнянні з вестибулярними системами;
  • потребують більш ретельного дотримання гігієни;
  • вартість лінгвальних брекетів вища за вартість вестибулярних.
  • У галереї сайту ви можете ознайомитися з результатами, яких дозволяють домогтися лінгвальні брекети (до і після лікування).

  Принцип дії

  Лінгвальні брекети – це встановлені на тильній стороні зубів замки з пазом і «крилами». Коригуючий вплив на зуби створюється дугою, яка має «пам'ять» і в процесі випрямлення переміщує зуби разом з брекетами у потрібному напрямку. Таким чином вдається досягти головних цілей ортодонтичного лікування – оптимального балансу оклюзії, естетики обличчя і зубного ряду.

  Види ортодонтичних конструкцій

  Існують лігатурні і самолігувальні конструкції. Перші – це класичні брекети, в яких дуга фіксується в пазах еластичними або дротяними лігатурами. Залежно від виду і ступеня прояву дефекту, процес лікування лігатурними брекет-системами триває від одного до трьох років. Догляд за ними досить складний, а характерною особливістю є тривала адаптація. Заміна дуг і лігатур проводиться приблизно один раз на місяць і частіше.

  Самолігувальні брекет-системи не мають лігатур. Брекет складається з паза, в якому ковзає дуга, і кришки, що закривається. Такі конструкції істотно скорочують терміни корекції (у середньому на 6-7 місяців). Адаптація проходить швидше, практично без дискомфорту, а крім цього, безлігатурні прилади простіші з точки зору гігієни.

  Установка лінгвальних брекетів

  Установка систем може виконуватися прямим і непрямим методом. У першому випадку позиціонування і фіксація брекетів здійснюється безпосередньо в роті пацієнта за допомогою матеріалу світлового твердіння. Непрямий метод передбачає позиціонування конструкції на моделі з гіпсу, після чого вона переноситься на капу, яка формується для кожного пацієнта індивідуально. На заключному етапі капа одягається на зуби, після чого брекети для кожної щелепи закріплюються в певному положенні.

  Лінгвальні брекети для виправлення прикусу встановлюються за кілька етапів:

  • Підготовка до лікування. Проводиться обстеження, рентгенологічна діагностика, виконується санація ротової порожнини, а за необхідності – видалення зубів.
  • Фіксація системи. Спочатку встановлюється тонка дуга з круглим перетином, яка згодом замінюється на більш жорсткі. У кінці лікування використовуються жорсткі дуги з прямокутним перетином. При використанні лігатурних систем потрібно відвідувати ортодонта приблизно раз на місяць, а для самолігувальних конструкцій цей термін збільшується до 2-2,5 місяців. По завершенні цього етапу брекети знімають, залишки клею видаляють з поверхні емалі.
  • Закріплення результатів. З цією метою використовують незнімні ретейнери і капи.

  Лінгвальні брекети: скільки носити

  Тривалість лікування залежить від типу аномалії, її масштабності, анатомічних особливостей. Самолігувальні системи дозволяють досягти необхідного результату за 1-2 роки, а лікування лігатурними моделями триває 2-3 роки.

  При деяких аномаліях розвитку зубощелепної системи доцільно використовувати капи – елайнери, які регулярно змінюються самим пацієнтом. Відвідувати клініку в цьому випадку потрібно один раз на півтора місяця, щоб дати оцінку прогресу лікування.

  Особливості догляду за конструкцією

  Естетика і ефективність вимагають жертв. Лінгвальні брекети, догляд за якими ускладнений через обмежений доступ до системи, які роблять неможливою візуальну оцінку їх стану, будуть виконувати свою функцію в повній мірі, якщо дотримуватися таких простих правил:

  • чистити зуби слід після кожного прийому їжі;
  • рухи щітки під час гігієнічної процедури мають бути різноспрямованими: спочатку слід здійснювати кругові рухи, а потім по типу вимітання;
  • необхідно уникати різких рухів, щоб не порушити цілісність системи;
  • на додаток до звичайної зубної щітки слід використовувати монопучкову, яка забезпечує ефективніший догляд;
  • при відсутності можливості проведення гігієнічної процедури після їжі потрібно прополоскати рот водою.

  Лінгвальні брекети в Харкові і Змієві

  Лінгвальні брекети: кому підходять ці ортодонтичні апарати? Перш за все, тим, хто хоче повністю виключити психологічний дискомфорт під час лікування. Лінгвальні брекети, ефективність яких не нижча за ефективність класичних ортодонтичних систем, дозволяють виправити порушення в розвитку зубощелепної системи практично непомітно для оточуючих і зберегти впевненість у собі.

  Основні переваги стоматології Verno:

  • сучасні методи діагностики із застосуванням цифрового візіографа і комп'ютерного томографа, які гарантують отримання оперативних і точних результатів;
  • висока кваліфікація фахівців клініки, яка забезпечується безперервним процесом навчання;
  • лікування без болю завдяки використанню комп'ютерної анестезії STA;
  • поєднання високої якості лікування, бездоганного сервісу, доступних цін і спеціальних умов для постійних клієнтів.

  Щоб записатися на консультацію до стоматологічної клініки Verno в Харкові або Змієві, заповніть заявку на сайті. Дізнатися, скільки коштують лінгвальні брекети в Україні, отримати безкоштовну консультацію можна, зв'язавшись з нами телефоном або в одному з каналів зв'язку, вказаному на сайті.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5