Лікування карієсу

  
   

  Карієс – найпоширеніше стоматологічне захворювання і головна причина руйнування зубів у дорослих і дітей, тому лікування і профілактика карієсу сьогодні є ключовими завданнями стоматології. Сучасні методики дозволяють ефективно і безболісно боротися як з причинами інфекційного ураження зубів, так і з наслідками карієсу.

  Лікування карієсу в стоматології Verno у Змієві, Харкові в першу чергу спрямоване на збереження і продовження життя зубів пацієнта. Ми використовуємо світовий досвід у боротьбі з інфекцією на різних стадіях, навіть при складній формі і сильному руйнуванні твердих тканин використовуємо всі можливості, щоб зберегти і відновити зруйнований зуб.

  Причини карієсу зубів

  Карієс – це процес руйнування твердих тканин зуба, який є результатом життєдіяльності бактерій Streptococcus mutans, і який без своєчасного лікування призводить до запальних процесів у пульпі, періодонті.

  Бактерії – головний ворог емалі. Вони присутні в роті у кожної людини, однак руйнівна дія бактерій починається за наявності сприятливих умов для їх життєдіяльності. Такими умовами, причинами розвитку карієсу є:

  • нерегулярна, недостатньо ретельна гігієна порожнини рота;
  • дефіцит вітамінів і мінералів;
  • неправильне харчування (переважання в раціоні їжі, насиченої вуглеводами, недостатнє споживання клітковини);
  • захворювання органів травної, ендокринної системи;
  • ослаблений імунітет;
  • порушення обмінних процесів в організмі.

  Види карієсу: стадії і симптоми

  Більшість пацієнтів дуже мало знають про карієс. А між тим він має безліч форм і проявів. За характером інфекційний процес буває:

  • декомпенсований, гострий – відрізняється швидким поширенням інфекції та руйнуванням твердих тканин зуба;
  • хронічний – каріозна порожнина має чіткі межі, не виходить за межі дентино-емалевого з'єднання, не поширюється на пульпу, процес розвитку інфекції або дуже повільний, або призупинений;
  • субкомпенсований – характеризується помірною швидкістю поширення і збільшення розміру порожнини.

  За локалізацією каріозної інфекції:

  • контактний – страждає в першу чергу емаль між зубами, рідко діагностується на початковій стадії, часто процес вражає одночасно два сусідніх зуба;
  • фісурний – руйнування починається в борозенках жувальних зубів;
  • пришийковий – інфекція вражає емаль біля самої основи зуба вздовж краю ясен;
  • кореневий – найбільш підступний вид карієсу, який вражає емаль у ділянці під яснами, часто протікає безсимптомно, не піддається візуальній діагностиці, найчастіше викликаний тиском зубів мудрості при їх нахилі на сусідні зуби.

  Стадії розвитку карієсу

  1. Початковий або простий – стадія утворення білої плями на емалі. На даному етапі емаль стає менш міцною, але руйнівний процес ще не почався.
  2. Поверхневий. Інфекція знаходиться лише в шарі емалі. У місці ураження емаль стає шорсткою, з'являється чутливість зуба до температурних і смакових подразників.
  3. Середній. Інфекція проникає у дентин, але не долає його верхній шар. У пацієнта спостерігається посилення больової симптоматики. На цьому етапі карієс стає помітним навіть без спеціальної діагностики – на поверхні зуба з'являється поглиблення, уражені тканини темніють.
  4. Глибокий – стадія поширення карієсу в глибокі тканини дентину аж до пульпарної камери, значно збільшується каріозна порожнина. Стає вираженою больова симптоматика – тривала больова реакція на температурні й смакові подразники, біль у стані спокою.

  Сучасне лікування карієсу: опис

  Лікування карієсу – це комплекс заходів, спрямованих на усунення осередку інфекції, відновлення пошкодженого/зруйнованого зуба і профілактику карієсу в майбутньому (захист, усунення причин інфекції). Метод і протокол лікування будуть залежати від стадії, локалізації та характеру перебігу хвороби.

  Види карієсу і їх лікування:

  • Ефективне лікування карієсу в стадії плями можливе за допомогою ремінералізуючої терапії.
  • При поверхневому і середньому карієсі вже потрібно препарування тканин з метою видалення уражених тканин і підготовки порожнини до пломбування.
  • Лікування глибокого карієсу також передбачає препарування, чищення порожнини від розм'якшеного дентину, підготовку до реставрації. Нерідко лікування проводиться у 2 етапи.
  • Лікування пришийкового карієсу здійснюється шляхом препарування тканин, пломбування. За показаннями лікар може направити пацієнта на консультацію до стоматолога-ортодонта.
  • У лікуванні карієсу передніх зубів застосовують різні методи – від пломбування до установки вінірів, які забезпечують бездоганний естетичний результат і захищають зуби від бактерій.
  • При схильності до розвитку фісурного карієсу лікар може призначити пацієнтові профілактичне лікування – герметизацію фісур.

  Діагностика та лікування карієсу: етапи терапії на стадії плями

  1. Огляд.
  2. Ізоляція ясен.
  3. Обробка зубів препаратами, які містять кальцій і фтор з метою живлення мінералами, зміцнення і захисту емалі.

  Лікування середнього, глибокого карієсу

  1. Огляд, рентген-діагностика.
  2. Місцева анестезія. В окремих випадках застосовується седація (лікування уві сні).
  3. Препарування емалі.
  4. Механічна обробка каріозної порожнини.
  5. Медикаментозна обробка каріозної порожнини.
  6. Установка лікувальної захисної прокладки.
  7. Відновлення зуба (пломбування, реставрація).
  8. Фінішна обробка.

  У стадії глибокого карієсу при поширенні запалення на пульпу може знадобитися лікування кореневих каналів зуба.

  Лікування карієсу – боляче чи ні? При незначному пошкодженні тканин препарування й лікування карієсу зубів навіть без анестезії проходить безболісно. У разі глибокого поширення інфекції, великої порожнини застосовується місцеве знеболення, тож пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту в процесі лікування. Крім того місцеву анестезію застосовують у лікуванні прикореневого карієсу, оскільки тут через близькість пульпи зуби дуже чутливі.

  Нові технології

  Проблема здоров'я зубів турбувала людей ще за тисячі років до нашої ери. І в усі часи вчені шукали ефективні способи лікування хвороб зубів. Сьогодні завдання стоматологів – не просто вилікувати карієс, а ще знайти можливість зробити це з найменшою шкодою.

  Ефективним інструментом неінвазивного лікування карієсу на сьогодні є унікальна методика Icon. Вона застосовується у випадках неглибокого ураження тканин (до 1/3 товщини дентину), дозволяє проводити лікування інфекції без препарування (обробка ураженої ділянки препаратом на базі соляної кислоти і подальше запечатування порожнини).

   Переваги методу Icon:

  • безболісне лікування без анестезії;
  • відсутність необхідності в препаруванні тканин зуба;
  • ефективне лікування карієсу у дітей і у дорослих;
  • можливість одномоментного лікування множинного карієсу;
  • швидка процедура – близько 15 хвилин;
  • чудовий естетичний ефект.

  Лікування карієсу зубів в Харкові

  Стоматологія, лікування зубів у багатьох асоціюється з дискомфортом, болем. Нерідко люди відкладають візит до клініки доти, доки зубний біль не стане сильнішим за страх. Однак сучасні методи профілактики і лікування карієсу, матеріали для знеболювання, безпечні технології, які пропонує вам центр стоматології «Вєрно» (Харків, Зміїв) дозволяють боротися з проблемами без болю, проводити лікування карієсу при вагітності, у дитячому віці (карієс молочних зубів) і якомога довше зберігати зуби цілими і здоровими.

  Телефонуйте, залишайте заявку на сайті, записуйтеся на консультацію до стоматолога. Діагностика карієсу на початковій стадії суттєво спростить лікування, заощадить ваш час і кошти. Скільки коштує лікування карієсу в Харкові, Змієві, дивіться на сайті Verno в розділі «Ціни».

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5