Металокерамічні коронки: види, виготовлення і особливості

Металокерамічні коронки - це один з найбільш популярних і доступних методів відновлення зубів.

Металокераміка стала справжнім проривом в області стоматології. Пацієнти з різноманітними проблемами можуть приховати дефекти від сторонніх очей, замінюючи втрачений зуб на штучний з зовнішнім виглядом натурального.

Види металокерамічних коронок відрізняються від використовуваного в процесі виготовлення сплаву.

Золото всередині конструкції протеза виглядає дуже акуратно і естетично. Воно повторює відтінок натуральних зубних тканин, тому не виділяється в ротовій порожнині. Кераміку на золоті дуже часто використовують при корекції зубів в зоні посмішки.

Недорогоцінні метали можуть при яскравому освітленні просвічуватися через керамічний шар. Таким чином, буде зрозуміло, що зуб штучний. Естетика в цьому випадку буде порушена, тому такі матеріали в основному ставлять в закритій частині. Перевагою дорогоцінних металів є те, що вони стійкі до окислення.

Як ставлять металокерамічні коронки? Для цього необхідно відвідати стоматолога, який спочатку перевірить стан ротової порожнини, а потім запропонує лікування з установкою коронки.

Металокерамічні коронки плюси і мінуси

Як і будь-які конструкції, металокерамічні коронки мають свої особливості. Вибирати виріб слід не тільки вивчивши нюанси, але і порадившись з лікарем, який знає клінічну ситуацію.

Переваги:

  • Міцність. Металокераміка добре підходить для заміщення втрачених жувальних зубів, витримує максимальні навантаження при пережовуванні їжі. Литий каркас забезпечує надійність, а облицювання з кераміки не схильна до стирання і утворення карієсу;
  • Естетичний вигляд. Кераміка повністю повторює структуру і відтінок натуральної зубної емалі, тому при посмішці не виділяється в порожнині рота. Протез виглядає натурально, а пацієнт не відчуває психологічного неспокою за свій зовнішній вигляд. Металокерамічні коронки до і після експлуатації не змінюють колір, якщо дотримуватися правильний догляд.

Недоліки:

  • Необхідність видалення зубних тканин. Для установки коронки необхідно провести обточування зуба. В результаті видаляється близько 2 мм тканин з різних сторін. Тому пацієнтам нерідко пропонують вініри, а для жувальних зубів - вкладки;
  • Депульпірування опорних зубів. Це означає, що з коренів здорових зубів будуть видалені нерви.

Як роблять металокерамічні коронки?

Виробництво металокерамічних коронок починається після обстеження. Для роботи слід провести обстеження. Вибір конструкції буде заснований на клінічній ситуації, з якою звернувся чоловік.

Враховується морфологічний і функціональний стан системи. Також лікар докладно запитує про загальний стан здоров'я, наявності різних захворювань. Важливо відповідати чесно, так як в противному випадку, можуть виникнути негативні реакції організму у вигляді алергічних реакцій. Ціна в Україні на металокерамічні коронки доступна кожному пацієнтові.

Виробництво проходить в спеціальній лабораторії. Однак спочатку лікар проводить препарування опорних зубів. Після цього проводиться процедура, що дає двошаровий відбиток. Потім визначається центральна оклюзія і відтінок облицювання протеза. Зміцнюються тимчасові коронки або мостовидні протези на підготовлених зубах. Виготовлення металокерамічних коронок передбачає копітку роботу майстра для отримання точного вироби.

Як чистити металокерамічні коронки?

Очищати жувальну поверхню слід вимітаючими рухами. Для видалення залишків їжі між зубами рекомендується використовувати спеціальну нитку. Після кожного прийому їжі полоскати рот або чистити зуби.

Скільки служать металокерамічні коронки?

Термін експлуатації необмежений. Гарантія на металокерамічні коронки - питання складне, тому що цілісність конструкції залежить від навантаження. Багатьох клієнтів хвилює питання «чи боляче знімати металокерамічні коронки»? Відповідь залежить від порога чутливості і майстерності лікаря.

Цены на услуги
  • Металокерамічна коронка3200 грн
відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!