Металокерамічні коронки

  
   

  Зубна тканина – найтвердіша тканина в організмі людини, але карієс нещадний і здатний зруйнувати навіть такий міцний природний захист зубів. Саме тому так важливі профілактика і своєчасне лікування захворювань зубів і м'яких тканин у порожнині рота. Сучасні технології дозволяють відновлювати навіть повністю зруйновані зуби, а одним з найпопулярніших способів протезування є коронка металокерамічна.

  Металокерамічні коронки: види протезів

  Основою для металокерамічної коронки служить каркас із сплавів металів, які мають різні експлуатаційні характеристики. Метали, які використовуються для виготовлення металокераміки:

  • Нікель. Найпоширеніший матеріал, завдяки якому зубні протези з металокераміки відрізняються достатньою для корекції гнучкістю. Недоліком є здатність нікелю викликати алергічні реакції.
  • Кобальт-хромовий сплав. Це гіпоалергенний матеріал, вартість якого трохи вища за вартість никельвмісних сплавів. Він повністю безпечний для здоров'я людини, не дивлячись на чутки про утворення шкідливих хромовмісних комплексів – у роті немає умов, які сприяли б перебігу подібних реакцій.
  • Молібден. Служить добавкою для різних сплавів і дозволяє підвищити гнучкість інших металів.
  • Титан. Один з найбільш затребуваних матеріалів. Він не токсичний, не викликає алергічних реакцій, а крім цього, титанові коронки прозорі для випромінювання рентгенівського апарату, що спрощує діагностику карієсу.
  • Золото. Основа з жовтим відтінком робить коронки дуже схожими на емаль. Золото відрізняється повною биосумісністю, тому безпечне для здоров'я людини. Для виготовлення коронок використовується рідко, оскільки має відносно низьку міцність і високу вартість. Крім цього на золоту основу не накладають керамічне покриття – для цього використовують сплави з благородних металів (золото з паладієм або платиною).

  Але металокерамічні коронки – це не тільки каркас, а й покриття з керамічної маси. На метал наносять один-два шари кераміки, а для фіксації маси проводять випал коронки у спеціальній печі при температурі 950 градусів.

  Плюси і мінуси

  Популярність металокераміки обумовлена наступними її характеристиками:

  • Висока міцність. Розрахована на великі навантаження і перевершує за міцністю керамічні протези.
  • Тривалий термін служби. При дотриманні рекомендацій коронка з металокераміки функціонує не менше 15 років.
  • Естетичність. Шар кераміки на протезі підбирається відповідно до кольору зубної емалі, тому коронка нічим не відрізняється від природних зубів.
  • Стійкість кольору. Керамічний шар стійкий до впливу пігментів, що містяться у продуктах харчування, тому зберігає свій колір протягом всього терміну експлуатації протеза.
  • Доступна вартість. Визначається в залежності від складності протезування, але вартість металокераміки значно нижча за вартість керамічних коронок.
  • Швидка адаптація. Пацієнт швидко звикає до коронки і забуває про її існування.

  У галереї сайту можна ознайомитися з результатами, яких дозволяють домогтися металокерамічні коронки (до і після лікування).

  Протезування металокерамікою має недоліки:

  • можливий розвиток алергічних реакцій;
  • при установці декількох протезів з різних металів може виникнути гальваноз, який проявляється присмаком заліза і печінням язика;
  • для установки протезів потрібно провести депульпування зуба і видалення досить великого обсягу зубних тканин під куксу.

  Показання для установки металокерамічних коронок

  Протезування металокерамікою проводиться у таких випадках:

  • значне руйнування коронок передніх зубів і премолярів (відновлення функціональності за допомогою пломб або вкладок неможливе);
  • аномалії в розвитку фронтальних зубів, які не можуть бути усунені іншими способами;
  • підвищена стираємість зубних тканин (флюороз, клиновидні дефекти);
  • значні естетичні дефекти зубів (форма, колір, втрата блиску);
  • підвищені вимоги до естетики, яким не відповідають старі штучні коронки з металу, пластмаси.

  Протипоказання для установки коронок з металокераміки

  Металокерамічні протези не встановлюються у разі:

  • необхідності відновлення нижніх різців – зубів з тонкими стінками, які можуть бути пошкоджені при установці коронок або їх подальшої експлуатації;
  • патологічного стирання, яке супроводжується зміною прикусу (у цьому випадку спочатку проводять ортодонтичне лікування);
  • лікування пацієнтів, яким не виповнилося 16 років, з огляду на те, що їх зубощелепна система перебуває у процесі формування, а зуби мають тонкі стінки;
  • наявності в анамнезі алергічних реакцій на метали і сплави.

  Скільки служать металокерамічні коронки

  Термін служби коронок з металокераміки – близько 12 років. При незначних дефектах може бути проведений ремонт протеза композитними матеріалами або шляхом шліфування коронки. При об'ємних пошкодженнях потрібна заміна коронки.

  Виготовлення протезів

  Виготовлення металокерамічних протезів – це ціла серія послідовних клінічних та лабораторних етапів. У даному розділі ми розповімо, як роблять металокерамічні коронки:

  • Препарування реставрованих (опорних) зубів. Для цього їх обточують, знімаючи близько 0,8-1,8 мм зубних тканин, надають зубу потрібної форми і готують уступ біля ясен. Це дозволяє виключити нависання краю протеза і пошкодження м'яких тканин.
  • Отримання відбитків. Після обробки зуб висушується, на нього наносяться спеціальні відбиткові маси, які залишають до затвердіння. Зліпок витягується з рота. Металокераміка на жувальні зуби виготовляється за спеціальними методиками, які дозволяють точно змоделювати оклюзійні поверхні, щоб уникнути перевантаження пародонта і забезпечити плавний рух усіх елементів щелепно-лицьового відділу.
  • Виготовлення тимчасової коронки. Установка тимчасового протеза необхідна для захисту зуба до моменту установки постійної коронки.
  • Виготовлення постійної коронки. Зліпок відправляється до зуботехнічної лабораторії, де виготовляють металевий каркас, на який потім пошарово наносять керамічну масу. Колір реставрації підбирається індивідуально, для чого використовуються прилади і колірні шкали. Коронку вкривають трьома шарами кераміки: опаковим, який закриває металеву основу, дентиновим – формує тіло протеза і борозенки, що дозволяє надати коронці природного вигляду, емалевим - матеріалом зі світлопроникністю, близькою до світлопроникності натуральної емалі.
  • Установка. Після приміряння коронка фіксується на зубі за допомогою цементу.

  Чи є гарантія на металокерамічні коронки за законом? Так, це гарантія на будь-які наші послуги відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів». Термін служби коронок з діоксиду цирконію становить 15-20 років.

  Як чистити металокерамічні коронки

  Догляд за металокерамічними коронками дещо відрізняється від догляду за природними зубами. Якщо встановлені мостоподібні протези, необхідно ретельно очищати промивні канали між яснами і коронками. Це потрібно робити регулярно, щоб не допустити розкладання залишків їжі і появи неприємного запаху.

  У якості додаткових засобів для чищення протезів слід використовувати іригатор, спеціальні йоржики, зубочистки, зубну нитку. Щітка може бути будь-якою, але рухи під час чищення треба робити від ясен до краю коронки. По завершенні процедури необхідно промити рот ополіскувачем.

  Металокерамічні коронки в Харкові і Змієві

  «Металокерамічні коронки ціна Харків» – популярний запит у пошукових системах, який свідчить про затребуваність металокераміки. Незважаючи на те, що металокерамічні коронки поступаються в естетиці безметаловим протезам, вони залишаються універсальним рішенням для більшості клінічних випадків, тому що мають відмінні характеристики міцності, довговічності, біосумісності. Телефонуйте нам, щоб отримати вичерпну консультацію про те, як ставлять металокерамічні коронки, чи боляче знімати металокерамічні коронки та з інших питань.

  Основні переваги стоматології Verno:

  • використовуємо сучасні методи діагностики, що гарантують оперативність і точність одержаних даних;
  • безперервний процес навчання – одна з причин високої кваліфікації наших лікарів;
  • використовуємо комп'ютерну анестезію STA, що гарантує повну відсутність болю при будь-яких видах лікування;
  • гарантія на наші послуги відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів».

  Записатися на консультацію до стоматології «Вєрно» у Харкові та Змієві («Діамант») можна, скориставшись послугою «зворотний дзвінок», зателефонувавши на один з телефонів, вказаних на сайті, або написавши нам в одному з каналів зв'язку. З відгуками про нашу роботу ви можете ознайомитися на сайті. Але що може бути ціннішим за власний досвід?

   

  Вартість встановлення металокерамічних коронок

   

  Назва послуги Вартість
  Металокерамічні коронки от 3150 грн.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5