Етапи імплантації зуба

  
   

  Протезування зубів з використанням імплантів можна назвати «золотим» стандартом серед методів відновлення функціональності зубощелепної системи. Установка імплантів - це ціла серія етапів, кількість та обсяг робіт у яких залежать від способу імплантації, вихідного стану ротової порожнини, якості та обсягу кісткових структур, швидкості регенерації, рівня імунітету, наявності супутніх захворювань. Наприклад, при недостатньому обсязі кістки проводиться її нарощування, тому процес може тривати до півтора року, а в інших випадках можливе проведення одномоментної імплантації, коли все робиться за кілька візитів. Тим не менш, існують обов'язкові етапи імплантації зубів, про які ми розповімо докладніше.

  Види імплантації

  Існують такі види імплантації:

  • внутрішньокісткові;
  • базальна;
  • внутрішньослизова.

  Внутрішньокісткова імплантація

  Двоетапна класична імплантація, яка є найапробованішим методом. Імплант вживлюється в кісткову тканину, але встановлюється абатмент і коронка. Проводиться за достатньої висоті альвеолярного відростка. Як правило, у цьому випадку використовують коренеподібні імпланти у вигляді гвинта. При тонких кістках встановлюють пластинчасті або комбіновані імпланти. Установка може бути одно- або двоетапною.

  Базальна імплантація

  Використовується при необхідності відновлення декількох зубів, що йдуть один за одним, при недостатньому обсязі кісткових структур і відсутності можливості його нарощування. Установка імплантів виконується в глибокі та бікортикальні шари кісток у бічній частині, після чого на них фіксується мостоподібний протез.

  Внутрішньослизова імплантація

  Якщо немає можливості проведення внутрішньокісткової імплантації, використовуються знімні протези. Внутрішньослизова імплантація покращує їх фіксацію, особливо, якщо у пацієнта виявлена атрофія альвеолярного відростка. Товщина слизової оболонки повинна бути не менше 2,2 мм.

  Імпланти цього виду складаються з двох частин, одна з яких фіксується на знімному протезі, а друга - у слизовій оболонці. Імпланти встановлюються в лункоподібних ясенних заглибленнях, сформованих бором.

  Як ставлять зубні імпланти: основні етапи

  Основні етапи проведення імплантації:

  • Діагностика (1 день). Проводиться огляд, робиться панорамний знімок, визначається діагноз. За потреби може бути призначене додаткове обстеження. На основі отриманих даних складається план лікування, підбирається система імплантації. Проводиться комп'ютерна томографія, здаються аналізи, визначаються протипоказання. За потреби призначаються консультації у спеціалістів інших профілів.
  • Підготовчий етап (2-7 днів). Розробка хірургічних шаблонів, створення моделей. Проводиться професійне чищення зубів, санація ротової порожнини, а при необхідності – лікування ясен та слизових оболонок.
  • Хірургічний етап (3-18 місяців). При недостатньому обсязі кісткової тканини проводиться її нарощування. При проведенні закритого синус-ліфтінгу та наявності умов імплант встановлюється цього ж дня. При відкритому способі нарощування установка проводиться за кілька місяців. Проводиться операція з встановлення імпланта: виконується розріз, відшаровується ясна, формується ложе для кореневидної основи, встановлюється імплант та накладаються шви.
  • Ортопедичний етап (1-2 тижні). Для отримання рівного контуру встановлюється формувач ясен. Знімаються зліпки для виготовлення коронок із кераміки, металокераміки або цирконію. Після виготовлення коронки фіксуються на абатменті.

  Процес протезування на імплантах – складна операція, яка потребує ретельної підготовки, наявності спеціального обладнання, матеріалів та професійних навичок лікаря-ортопеда. Тільки цьому випадку результати імплантації можуть бути прогнозованими.

  Імплантація в Харкові та Змієві

  Стоматологічна клініка Verno (Зміїв, Харків) – ефективна стоматологія (імплантація зубів, лікування карієсу, протезування, профілактика захворювань), для якої характерні такі особливості:

  • найсучасніші методи лікування та діагностики, які є основою для тих результатів, яких нам вдалося досягти за роки діяльності клініки;
  • ми не перестаємо вчитися і завжди готові взяти на озброєння нові методи та технології – це одна з основ ефективної стоматології;
  • ми гарантуємо повне знеболювання незалежно від рівня складності майбутнього лікування;
  • наші постійні пацієнти можуть розраховувати на спеціальні умови, які зроблять нашу співпрацю вдвічі приємнішою.

  Поставити імплант зуба (Харків, Зміїв) ми пропонуємо у клініці Verno. Щоб записатись на прийом, скористайтесь послугою «зворотний дзвінок», зателефонуйте по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'яжіться з нами будь-яким іншим зручним способом (skype, електронна пошта).

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5