Базальні імпланти

  
   

  Основною проблемою при установці зубних імплантів є виражена атрофія в області видалених зубів, що робить неможливим проведення процедури. Для вирішення ситуації існує два шляхи: відновлення об'єму кісткової тканини або базальна імплантація.

  Остання являє собою різновид одноетапної імплантації, при якій штифт імплантується в базальний шар. Це найглибше розташований шар кісткової тканини, що складається з міцних перегородок і практично не схильний до деформацій при відсутності зубів. Базальні імпланти, ціна установки яких залежить від обраного протоколу, стали популярними завдяки швидкому відновленню функцій зубощелепної системи, але при цьому ризик їх відторгнення організмом підвищений.

  Базальна імплантація: переваги і недоліки

  Будь-яке хірургічне втручання надає певний вплив на організм, тому має переваги і недоліки. Переваги базальної імплантації:

  • може проводитися при абсолютній атрофії губчастої кістки;
  • практично не має протипоказань;
  • в окремих випадках установку постійного протеза поводять вже за 4-5 днів після операції;
  • може проводитися у людей похилого віку.

  Базальна імплантація має такі недоліки:

  • базальна імплантація – складна операція, тому лікар, що здійснює її повинен мати великий досвід у цій галузі і певні навички в щелепно-лицевій хірургії;
  • тривалий відновлювальний період (до півроку);
  • висока ймовірність відторгнення імпланту, розвитку запалень;
  • висока вартість.

  Види базальних імплантів

  Існує кілька видів імплантів:

  • Дискові. З цього різновиду почалася історія використання базальних імплантів у стоматології. Мають характерну форму, що нагадує диск. Щоб їх встановити відшаровують слизову і роблять пропил у кістці. Після операції настає тривалий відновлювальний період, а ймовірність відторгнення залишається досить високою.
  • Класичні. Це сучасний різновид імплантатів, які довші за звичайні. Довгі титанові штифти конічної форми, мають особливість – імплант і абатмент тут є одним цілим.
  • Компресійні. Імплантуються в губчасту і кортикальну кістку. Спеціальне компресійне різьблення сприяє утворенню якісної кісткової тканини. Використовуються для протезування одиничних зубів за умови, що на місці імплантації є достатня кількість губчастої кістки.
  • Виличні. Виготовлені з титану і застосовуються для відновлення функціональності верхньої щелепи. Імплантація в кістку здійснюється під кутом, що підвищує стабільність протеза.

  Для проведення базальної імплантації використовуються наступні методики:

  • При повній адентії (відсутні всі зуби). На відміну від класичних методів імплантації при базальній встановлюється більша кількість імплантів – близько 10 (у класичній – 4 або 6 імплантів). Такий підхід дозволяє уникнути перевантаження і відторгнення.
  • При відсутності декількох зубів. Кількість встановлених імплантів залежить від обсягу дефекту. У разі відсутності 3 зубів, що стоять один за одним, встановлюється 2 імпланта, а якщо втрачено 4 зуба, імплантів може бути 3, 4 і більше. Після імплантації дефект закривається мостоподібним протезом.

  Базальна імплантація: термін служби імплантів

  Термін служби імплантів – не менше за 20 років, а за відсутності труднощів з приживленням вони можуть служити все життя.

  Базальна імплантація: етапи проведення

  Лікування при установці базальних імплантів проводиться у кілька етапів:

  • Огляд і складання плану лікування. Проводиться огляд і необхідні діагностичні процедури (комп'ютерна томографія, рентгенологічне обстеження). На основі результатів, отриманих при діагностиці та огляді, підбираються типорозміри імплантів, визначається їх положення при фіксації. Обраний метод імплантації узгоджується з пацієнтом.
  • Установка імплантів. Конструкції встановлюються в кістку малоінвазивним способом – шляхом проколу. У цьому випадку втрата власної кісткової тканини мінімальна, що особливо актуально для пацієнтів, у яких вже є атрофія.
  • Протезування. Його проводять за 2-3 доби після установки імплантів. Базальні імпланти, як ми вже писали, це цілісні конструкції, тому немає необхідності в приживленні спочатку внутрішньої частини і окремій установці над’ясневого елемента. Коронки виготовляються індивідуально за знятими зліпками відразу ж після установки штифтів.

  Базальна імплантація зубів в Харкові та Змієві

  Базальна імплантація – це один з найвідоміших методів протезування, але установка перших імплантів була досить складною і травматичною. Сучасні конструкції виглядають зовсім по-іншому і не мають таких недоліків. Якщо вас цікавить базальна імплантація зубів у Харкові і Змієві, ми чекаємо вас у нашій клініці.

  Основні переваги стоматології Verno:

  • незалежно від виду і обсягів лікування, ми використовуємо тільки сучасні методи діагностики, що дозволяє отримувати необхідні дані швидко і гарантує їх достовірність;
  • будь-які маніпуляції в нашій клініці безболісні, для чого ми використовуємо комп'ютерну анестезію STA;
  • наші співробітники регулярно підвищують свою кваліфікацію, тому ми завжди використовуємо найсучасніші методи лікування.

  Щоб записатися на консультацію до стоматології Verno в Змієві («Діамант») і Харкові, скористайтеся послугою «зворотній дзвінок», заповнивши спеціальну форму на сайті. Також ви можете подзвонити по одному з телефонів, вказаних на сайті.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5