зубний імплант Харків

Що таке зуб на імпланті?

  
     

    Необхідність у відновленні функцій зубощелепної системи, які були порушені через втрату одного чи кількох зубів, існувала завжди. Природні зуби людина намагалася замінити штучними зубами (імплантами) із матеріалів різного походження. Що таке зуб на імпланті, його історія – про це ми розповімо докладніше.

    Трохи історії: коли з'явилися перші імпланти

    Найдавніші свідчення давньої історії імплантів були виявлені в Гондурасі. На території держави археологи знайшли частину нижньої щелепи людини, яка жила в 6 столітті до н. А у Франції вдалося знайти череп жінки з металевим імплантом - знахідка датована 1 століттям н.е.

    Історія сучасної імплантації почалася через сторіччя. У 18 столітті робилися неодноразові спроби імплантації зубів, але через відсутність у той час антисептичних засобів рана інфікувалася, тому імпланти відкидалися.

    Наприкінці 19 століття було відкрито принцип біосумісності і приблизно тоді було представлено доповідь доцента Знаменського М. М — «Імплантація штучних зубів». Згідно з його дослідженнями, найкращим місцем для інтеграції імпланту мала бути кістка, що відновилася, а матеріал його виготовлення повинен бути інертний до фізіологічних процесів, що відбуваються в кісткових тканинах. У цей період і пізніше проводиться пошук матеріалів для створення як самого імпланту, так і коронкової частини протеза. В імплантологію активно впроваджуються метали, серед яких титан - біосумісний, стійкий до корозії та легкий матеріал.

    На початку п'ятдесятих років минулого століття шведськими вченими були визначені умови для успішного протезування імплантами: чистота поверхні, стерильність, атравматичність, геометрична відповідність імпланта та ложа. Їх виконання гарантує надійну остеоінтеграцію. У 1963 році був створений перший гвинтовий зубний імплант з отвором у нижній третині частини, що дозволило покращити ретенцію. Через два роки було запропоновано використати розбірні конструкції, що складаються з імпланту та абатменту. У 1969 році було розроблено імплант, внутрішньокісткова частина якого мала форму пластини – рішення для вузьких альвеолярних відростків. У вісімдесяті роки було створено багато конструкцій, більшість з яких були модифікаціями вже відомих імплантів.

    Такою є коротка історія імплантології.

    Що являє собою імплант зуба

    Імплантація – це метод протезування, при якому в щелепу встановлюється спеціальний штифт – аналог зубного кореня. Отже, імплант – це конструкція (штучний корінь) із біосумісного матеріалу, який вживлюється у кісткову тканину. На імплант встановлюється абатмент – основа для коронки. Останні виготовляються у зуботехнічній лабораторії на заключному етапі імплантації.

    Залежно від призначення розрізняють імпланти:

    • Внутрішньокісткові. Використовуються найчастіше, оскільки є універсальними. Можуть використовуватися для встановлення з негайним та відстроченим навантаженням. Бувають нерозбірними та розбірними.
    • Зовнішньокісткові. Встановлюються не в кісткові тканини, а в ясна або окістя. Виділяють такі різновиди позакісткових імплантів: субперіостальні, внутрішньослизові. Використовуються для підготовки до імплантації або для тимчасової фіксації.

    Залежно від геометрії та способу фіксації виділяють імпланти:

    • Коренеподібні. Найпоширеніші імпланти, які можуть бути встановлені за достатньої кількості кісткових тканин.
    • Базальні. Установка таких імплантів виконується в базальну кістку, що гарантує щільну фіксацію та рівномірний розподіл навантаження. Імплантація може здійснюватися без нарощування кісткової тканини, але проводять її досить рідко через велику кількість протипоказань.
    • Вилицеві. Імпланти зі штучним коренем довжиною до 6 сантиметрів, які фіксуються у вилицьових кістках верхньої щелепи. Можуть навантажуватись уже в реабілітаційний період.

    Імпланти бувають одноетапні (нерозбірні) та двоетапні (розбірні). Перші є цільною конструкцією, що поєднують абатмент і кореневу частину в монолітну конструкцію. Підходять для протезування вже за 2-4 дні після установки. Двоетапні (розбірні) імпланти мають класичну конструкцію, до складу якої входить корінь та абатмент, що з'єднуються один з одним за допомогою гвинта. Їх установка можлива лише при достатньому обсязі та щільності кісткової тканини. Найчастіше використовуються при протезуванні з відстроченим навантаженням.

    Зуб на імпланті в Харкові та Змієві

    Дентальна імплантація - це сьогодення та майбутнє протезування в стоматології. Рівень її розвитку вже сьогодні дозволяє повністю відновлювати функціональність зубощелепної системи, навіть за повної адентії (повної відсутності зубів).

    Стоматологічна клініка Verno (Зміїв, Харків) — ефективна стоматологія (імплантація зубів, лікування карієсу, протезування, профілактика), яка має такі особливості:

    • найсучасніші методи лікування та діагностики, які є основою для тих результатів, яких нам вдалося досягти за роки діяльності клініки;
    • ми не перестаємо вчитися і завжди готові взяти на озброєння нові методи та технології – це одна з основ ефективної стоматології;
    • ми гарантуємо повне знеболювання незалежно від рівня складності майбутнього лікування;
    • наші постійні пацієнти можуть розраховувати на спеціальні умови, які зроблять нашу співпрацю вдвічі приємнішою.

    Поставити імплант зуба (Харків, Зміїв) ми пропонуємо у клініці Verno. Щоб записатись на прийом, скористайтесь послугою «зворотний дзвінок», зателефонуйте по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'яжіться з нами будь-яким іншим зручним способом (skype, електронна пошта).

    Фахівці центру
    Всі фахівці
    відгуки про стоматологію
    Написати відгук
    Ваша оцінка
    0 відгуків, оцінка 0 з 5