Пластинки для дітей

Здоров'я зубів – комплексний показник, однією зі складових якого є відсутність ортодонтичних дефектів. Згідно зі статистикою, близько 90% дорослих людей мають ті чи інші ортодонтичні проблеми, а виправляти подібні порушення найкраще в дитинстві – у віці від 6 до 15 років. Зробити це допоможуть ортодонтичні пластинки для зубів.

Що становить собою пластинка для зубів

Стандартна пластинка являє собою конструкцію, виготовлену з м'якого полімерного матеріалу і дроту. Фіксується на верхній або нижній щелепі. Процес установки значно простіший, ніж у випадку з брекетами, а звикання відбувається за менший проміжок часу і майже без дискомфорту.

Пластинка для зубів складається з наступних основних елементів:

 • основа з полімерних матеріалів з хорошою гнучкістю і міцністю (бувають прозорі, кольорові, з малюнками);
 • металева дуга для створення необхідного коригуючого тиску (фіксується на зубах);
 • гвинт Бертоні, за допомогою якого змінюють розміри пластинки, утворюють корекційний тиск на піднебіння, зуби, ясна, щелепи;
 • ключ, за допомогою якого можна підкручувати гвинт, що дозволяє збільшити навантаження і розширити базис пластинки.

Це найпростіші конструкції, які використовуються при невеликих ортодонтичних дефектах. У серйозних випадках ефект може бути посилений за рахунок додаткових елементів у вигляді металевих гачків.

В яких випадках встановлюються пластинки на зуби

Подібні конструкції мають доведену ефективність у корекції і профілактиці порушень росту зубів і прикусу. Пластинки використовуються в наступних випадках:

 • за наявності великих відстаней між зубами;
 • для звуження або розширення піднебіння;
 • для стимуляції або уповільнення росту щелеп;
 • для корекції контура щелепної кістки;
 • з метою профілактики зміщення зубів.

Пластинки для зубів не здатні вирішити всі ортодонтичні проблеми. Наприклад, вони не застосовуються при скупченості зубів або відкритому прикусі, а в деяких випадках їх носіння показане в якості першого етапу лікування (перед установкою брекетів).

Переваги та недоліки лікування пластинками

Основні переваги методу:

 • Дозволяє швидко і просто виправити певні ортодонтичні порушення в дитячому віці. Лише кілька місяців необхідно для того, щоб усунути діастему – природним шляхом і назавжди.
 • Ортодонтичні пластинки можна витягати самостійно, що спрощує догляд за порожниною рота і пристроєм.
 • Для виготовлення пластинок знадобиться значно менше часу, ніж, наприклад, для брекетів.
 • Матеріали, з яких виготовлені пластинки, безпечні для здоров'я, не викликають подразнення.
 • Прийнятна вартість. Пластини на зуби коштують у два рази менше за бюджетні брекет-системи.

Основним недоліком пластин є їх недостатня ефективність за необхідності усунення серйозних порушень. Крім цього, під час лікування необхідно контролювати, щоб дитина носила пластини не менше 22 годин на добу – тільки в цьому випадку можна домогтися необхідних результатів.

Як встановлюється пластина для виправлення прикусу

Етапи лікування ортодонтичними пластинками:

 • Консультація. Під час першого відвідування проводиться огляд і обстеження, виявляються порушення росту зубів, дефекти прикусу. Визначається метод лікування.
 • Рентгенівське дослідження. Робиться рентгенівський знімок, який дозволяє уточнити діагноз, внести корективи до програми лікування.
 • Виготовлення матриці моделі зубів або щелепи з гіпсу. Робиться відбиток щелепи, на основі якого в лабораторії виготовляють матрицю (модель зубів) з гіпсу.
 • Приміряння. Якщо під час нього не виявлено проблем, виготовляється пластинка.
 • Установка. Весь процес займає не більше 10 хвилин, які потрібні для адаптації конструкції під щелепну систему пацієнта.

Пластинки для вирівнювання зубів: запитання й відповіді

Як доглядати за пластинками для зубів?

Щоб лікування було безпечним і не викликало ускладнень, рекомендуємо дотримуватися певних правил. У першу чергу, пластинки потрібно щодня чистити спеціальним гелем і щіткою (не надто жорсткою). Один раз на тиждень конструкцію слід витримувати в спеціальній рідині. При сильному забрудненні пластинок потрібно звернутися за допомогою до ортодонта.

Чи можуть використовувати пластинки для вирівнювання зубів у дорослих

Для дорослих такий метод лікування може розглядатися як допоміжний. Він рекомендований для корекції і закріплення результатів після лікування брекет-системами. Пластини перешкоджають зсуву зубів, які в перший час (після видалення брекетів) досить рухливі.

Чи довго звикає дитина до пластинок?

Ні, адаптація відбувається швидко. Але в перші дні ми рекомендуємо все ж звільнити дитину від відвідування дитячого садка або школи. Після установки можлива зміна дикції, невеликий дискомфорт, тому потрібно дати малечі час звикнути до конструкції. Якщо неприємні відчуття надто виражені, можна в будь-який момент зняти пластинки і відрегулювати тиск пружної голівки.

Знімні пластини на зуби в клініці VERNO в Харкові і Змієві

Ортодонтична пластинка – оптимальне рішення для тих випадків, коли немає необхідності у зміщенні зубів на великі відстані. Ортодонтична конструкція прекрасно справляється з розворотом і нахилом окремих одиниць і може застосовуватися у маленьких дітей для запобігання деформацій прикусу і для розширення щелепи.

Повною мірою відчути переваги нашої стоматологічної клініки можна, хоча б один раз відвідавши її. Ми пропонуємо:

 • сучасні методи дослідження, які є основою ефективного лікування;
 • ми проводимо лікування відповідно до міжнародних стандартів та протоколів;
 • інноваційна система знеболювання STA гарантує повну відсутність болю, у тому числі під час введення анестетика;
 • нашим постійним пацієнтам ми пропонуємо спеціальні умови співпраці.

Щоб записатися на прийом до клініки VERNO («Вєрно»), скористайтеся послугою «зворотний дзвінок». Крім цього, зробити це можна, зателефонувавши по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'язавшись з будь-якого доступного каналу зв'язку (skype, електронна пошта). Ціни на наші послуги представлені в розділі «Ціни» на сайті.

відгуки
Написати відгук
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!