Пластинки для дітей

  
   

  Здоров'я зубів – комплексний показник, однією зі складових якого є відсутність ортодонтичних дефектів. Згідно зі статистикою, близько 90% дорослих людей мають ті чи інші ортодонтичні проблеми, а виправляти подібні порушення найкраще в дитинстві – у віці від 6 до 15 років. Зробити це допоможуть ортодонтичні пластинки для зубів.

  Що становить собою пластинка для зубів

  Стандартна пластинка являє собою конструкцію, виготовлену з м'якого полімерного матеріалу і дроту. Фіксується на верхній або нижній щелепі. Процес установки значно простіший, ніж у випадку з брекетами, а звикання відбувається за менший проміжок часу і майже без дискомфорту.

  Пластинка для зубів складається з наступних основних елементів:

  • основа з полімерних матеріалів з хорошою гнучкістю і міцністю (бувають прозорі, кольорові, з малюнками);
  • металева дуга для створення необхідного коригуючого тиску (фіксується на зубах);
  • гвинт Бертоні, за допомогою якого змінюють розміри пластинки, утворюють корекційний тиск на піднебіння, зуби, ясна, щелепи;
  • ключ, за допомогою якого можна підкручувати гвинт, що дозволяє збільшити навантаження і розширити базис пластинки.

  Це найпростіші конструкції, які використовуються при невеликих ортодонтичних дефектах. У серйозних випадках ефект може бути посилений за рахунок додаткових елементів у вигляді металевих гачків.

  В яких випадках встановлюються пластинки на зуби

  Подібні конструкції мають доведену ефективність у корекції і профілактиці порушень росту зубів і прикусу. Пластинки використовуються в наступних випадках:

  • за наявності великих відстаней між зубами;
  • для звуження або розширення піднебіння;
  • для стимуляції або уповільнення росту щелеп;
  • для корекції контура щелепної кістки;
  • з метою профілактики зміщення зубів.

  Пластинки для зубів не здатні вирішити всі ортодонтичні проблеми. Наприклад, вони не застосовуються при скупченості зубів або відкритому прикусі, а в деяких випадках їх носіння показане в якості першого етапу лікування (перед установкою брекетів).

  Переваги та недоліки лікування пластинками

  Основні переваги методу:

  • Дозволяє швидко і просто виправити певні ортодонтичні порушення в дитячому віці. Лише кілька місяців необхідно для того, щоб усунути діастему – природним шляхом і назавжди.
  • Ортодонтичні пластинки можна витягати самостійно, що спрощує догляд за порожниною рота і пристроєм.
  • Для виготовлення пластинок знадобиться значно менше часу, ніж, наприклад, для брекетів.
  • Матеріали, з яких виготовлені пластинки, безпечні для здоров'я, не викликають подразнення.
  • Прийнятна вартість. Пластини на зуби коштують у два рази менше за бюджетні брекет-системи.

  Основним недоліком пластин є їх недостатня ефективність за необхідності усунення серйозних порушень. Крім цього, під час лікування необхідно контролювати, щоб дитина носила пластини не менше 22 годин на добу – тільки в цьому випадку можна домогтися необхідних результатів.

  Як встановлюється пластина для виправлення прикусу

  Етапи лікування ортодонтичними пластинками:

  • Консультація. Під час першого відвідування проводиться огляд і обстеження, виявляються порушення росту зубів, дефекти прикусу. Визначається метод лікування.
  • Рентгенівське дослідження. Робиться рентгенівський знімок, який дозволяє уточнити діагноз, внести корективи до програми лікування.
  • Виготовлення матриці моделі зубів або щелепи з гіпсу. Робиться відбиток щелепи, на основі якого в лабораторії виготовляють матрицю (модель зубів) з гіпсу.
  • Приміряння. Якщо під час нього не виявлено проблем, виготовляється пластинка.
  • Установка. Весь процес займає не більше 10 хвилин, які потрібні для адаптації конструкції під щелепну систему пацієнта.

  Пластинки для вирівнювання зубів: запитання й відповіді

  Як доглядати за пластинками для зубів?

  Щоб лікування було безпечним і не викликало ускладнень, рекомендуємо дотримуватися певних правил. У першу чергу, пластинки потрібно щодня чистити спеціальним гелем і щіткою (не надто жорсткою). Один раз на тиждень конструкцію слід витримувати в спеціальній рідині. При сильному забрудненні пластинок потрібно звернутися за допомогою до ортодонта.

  Чи можуть використовувати пластинки для вирівнювання зубів у дорослих

  Для дорослих такий метод лікування може розглядатися як допоміжний. Він рекомендований для корекції і закріплення результатів після лікування брекет-системами. Пластини перешкоджають зсуву зубів, які в перший час (після видалення брекетів) досить рухливі.

  Чи довго звикає дитина до пластинок?

  Ні, адаптація відбувається швидко. Але в перші дні ми рекомендуємо все ж звільнити дитину від відвідування дитячого садка або школи. Після установки можлива зміна дикції, невеликий дискомфорт, тому потрібно дати малечі час звикнути до конструкції. Якщо неприємні відчуття надто виражені, можна в будь-який момент зняти пластинки і відрегулювати тиск пружної голівки.

  Знімні пластини на зуби Харкові і Змієві

  Ортодонтична пластинка – оптимальне рішення для тих випадків, коли немає необхідності у зміщенні зубів на великі відстані. Ортодонтична конструкція прекрасно справляється з розворотом і нахилом окремих одиниць і може застосовуватися у маленьких дітей для запобігання деформацій прикусу і для розширення щелепи.

  Повною мірою відчути переваги нашої стоматологічної клініки можна, хоча б один раз відвідавши її. Ми пропонуємо:

  • сучасні методи дослідження, які є основою ефективного лікування;
  • ми проводимо лікування відповідно до міжнародних стандартів та протоколів;
  • інноваційна система знеболювання STA гарантує повну відсутність болю, у тому числі під час введення анестетика;
  • нашим постійним пацієнтам ми пропонуємо спеціальні умови співпраці.

  Щоб записатися на прийом до клініки Verno («Вєрно»), скористайтеся послугою «зворотний дзвінок». Крім цього, зробити це можна, зателефонувавши по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'язавшись з будь-якого доступного каналу зв'язку (skype, електронна пошта). Ціни на наші послуги представлені в розділі «Ціни» на сайті.

  Вартість лікування пластинками

   

  Назва послуги Вартість 
  Консультація лікаря-ортодонта 500 грн.
  Незнімні дитячі пластинки  3600, 5500, 7500 грн. (залежно від складності конструкції)

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5