Керамічні брекети

  
   

  У сучасній ортодонтії використовується широкий спектр методів корекції порушень розвитку зубощелепної системи, а одним з найпоширеніших є вирівнювання зубів брекетами. Серед великої різноманітності подібних конструкцій заслуженою популярністю користуються керамічні брекети, термін носіння яких становить 10-24 місяців, і які на цей період здатні стати стильним доповненням до образу сучасної людини.

  Що таке керамічні брекети

  Ортодонтичні конструкції з кераміки відносяться до категорії естетичних апаратів, які з'явилися приблизно 20 років тому. Матеріалом для їх виготовлення служить оксид алюмінію. Це вестибулярні апарати (фіксуються на фронтальній стороні зубів), які бувають двох видів: лігатурні і самолігувальні. Розрізняються вони способом кріплення (лігування) дуги.

  Брекети керамічні мають практично такі ж розміри, як і металеві конструкції. Вони комфортні для пацієнта, мають згладжені краї і кути. У керамічних брекетах використовуються ті ж елементи, що і в конструкціях з металу: паз, крила, гачки.

  Для опису положення зубів в ортодонтії використовуються такі показники як ангуляція, торк і положення in/out. Домогтися ідеальної позиції зубів можна лише в тому випадку, якщо всі ці параметри будуть враховані в брекет-системі, а залежать вони від розташування паза конструкції щодо її основи. Саме тому дуже важлива точність виготовлення кожного замку брекета. Технології, які використовують в ортодонтії, дозволяють виготовляти керамічні апарати, що не поступаються виробам з металу.

  Керамічні брекети: плюси і мінуси

  Головною відмінною рисою брекет-систем з кераміки є їх естетичні характеристики. Такі конструкції майже не помітні на зубах. Напівпрозорий матеріал, з якого вони виготовлені, має ефект хамелеона: замки зливаються із зубною емаллю. Гармонійним доповненням до них є білі ортодонтичні дуги з покриттям з тефлону і прозорі лігатури. Як виглядають керамічні брекети на зубах можна подивитися в галереї нашого сайту.

  Основні переваги керамічних брекетів:

  • мають гладку поверхню, закруглені кути і краї, що робить їх носіння дуже комфортним і безпечним;
  • не змінюють колір – керамічні брекети не фарбуються пігментами, що містяться в продуктах харчування (чай, кава, вино), тому їх зовнішній вигляд залишається незмінним протягом усього терміну служби;
  • надійно фіксуються на поверхні зубів, що робить безпроблемною їх експлуатацію;
  • високі естетичні характеристики – брекети непомітні на зубах, що для багатьох є визначальним фактором при виборі;
  • матеріали виготовлення не містять речовин, здатних викликати алергію.

  Керамічна брекет система має і мінуси. Лікування в цьому випадку буде більш тривалим, ніж при використанні конструкцій з металу (менші величини коригуючого тиску).

  У галереї сайту ви можете ознайомитися з результатами, яких дозволяють домогтися керамічні брекети (до і після лікування).

  Показання для установки брекет-систем з кераміки

  Установка керамічних брекетів проводиться при:

  • аномальному розвитку зубів, зубних рядів, прикусу;
  • порушенні дикції, як результату порушення прикусу;
  • м'язово-суглобовій дисфункції.

  Установка керамічних брекетів

  Установка брекетів виконується без болю, а знадобиться для цього лише кілька відвідувань клініки. У першу чергу проводиться обстеження порожнини рота. Перед установкою мають бути ліквідовані всі запальні процеси в яснах, вилікуваний карієс, проведене професійне чищення ротової порожнини. Якщо необхідність у лікуванні відсутня, розробляється план лікування і визначається його вартість. Дізнатися, скільки коштують керамічні брекети, можна в прайсі на нашому сайті (остаточна вартість визначається після розробки плану).

  Перед складанням плану буде зроблено фото пацієнта в анфас і профіль, панорамний знімок зубощелепної системи, а також телерентгенографія черепа. Під час наступного візиту до клініки лікар-ортодонт встановить брекети.

  Брекет-система складається з окремих елементів з пазами, які фіксуються на зубній емалі спеціальним ортодонтичним клеєм. Вони об'єднуються дугами, які створюють необхідний для корекції тиск. Процес установки досить тривалий, вимагає великої точності і займає близько 2 годин.

  Надалі у процесі лікування пацієнт регулярно відвідує лікаря-ортодонта один раз на 1-3 місяці для налаштування апарату або заміни дуги, завдяки чому підтримується необхідний для виправлення дефектів тиск. У перші дні пацієнт може відчувати певний дискомфорт, незначні порушення дикції, які досить швидко зникають.

  Скільки носити керамічні брекети

  Термін лікування залежить від віку, типу и ступеня патології, і зазвичай становить 10-24 місяців.

  Особливості лікування брекетами

  Брекети з кераміки характеризуються меншою міцністю у порівнянні з металевими, тому в окремих випадках можливі їх поломки. У більшості випадків це залежить від ставлення пацієнта до ортодонтичного лікування: основною причиною поломок є надмірні навантаження на систему.

  Рекомендації, які допоможуть уникнути пошкоджень та інших порушень, здатних ускладнити лікування:

  • чистити зуби слід після кожного прийому їжі, якщо немає такої можливості, обов'язково прополощіть ротову порожнину;
  • щоб ефективно очистити конструкцію і зуби, необхідно виконувати різноспрямовані рухи щіткою (кругові, методом вимітання);
  • слід уникати занадто різких рухів щіткою, щоб не порушити цілісність системи.

  Керамічні брекети в Харкові і Змієві

  Естетичне задоволення можуть приносити не тільки результати лікування в ортодонтії, а й сам процес. Це дійсно так, якщо для корекції порушень у розвитку зубів і зубних рядів використовуються брекети керамічні, купити які можна в клініці «Вєрно».

  Основні переваги стоматології Verno:

  • сучасні методи діагностики із застосуванням цифрового візіографа і комп'ютерного томографа, які гарантують отримання оперативних і достовірних результатів;
  • висока кваліфікація фахівців клініки, яка забезпечується безперервним процесом навчання;
  • лікування без болю, завдяки використанню комп'ютерної анестезії STA;
  • поєднання високої якості лікування, бездоганного сервісу, доступних цін і спеціальних умов для постійних клієнтів.

  Щоб записатися на консультацію до стоматологічної клініки Verno («Вєрно») в Харкові або Змієві, заповніть заявку на сайті. Дізнатися, скільки коштують керамічні брекети в Україні, безкоштовно проконсультуватися, можна, зв'язавшись з нами телефоном або в одному з каналів зв'язку, вказаному на сайті.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5