Керамічні брекети: особливості, переваги та недоліки

Що таке керамічні брекети? Це система для корекції неправильного прикусу. Часто люди бояться лікування, так як воно пов'язане з неприємними відчуттями. Деяких лякає звикання, а інших бентежить зовнішній вигляд брекетів. Для багатьох зовнішність грає першорядну роль, тому видимі брекети їм не підходять.

Для того, щоб не думати про ці питання, рекомендуємо купити брекети керамічні. Вони практично непомітні в ротовій порожнині, виглядають набагато привабливіше металевих і носяться дуже комфортно.

Види:

 • Лігатурні;
 • Безлігатурні.

Це класичний варіант ортодонтичного лікування. Система складається з дуги, до якої прикріплюються спеціальні замочки за допомогою кілець. Кріплення таких брекетів проводиться за допомогою еластичної гумки або дроту.

Гумки використовуються для виправлення положення окремих зубів, так як тиск не дуже сильне. Дріт сильніше фіксує конструкцію, тому застосовується на завершальному етапі лікування.

Іноді керамічні брекети на зубах дряпають слизову оболонку порожнини рота. При носінні системи з гумкою її доводиться міняти раз на місяць, а іноді і частіше. Це пов'язано з тим, що гумка розтягується або рветься, не надаючи потрібного впливу. До переваг відноситься доступна ціна конструкції.

Безлігатурні

Такий варіант брекетів з'явився недавно. Його відмінною рисою є те, що кріплення до дуги відбувається за рахунок використання спеціального механізму у вигляді кліпс-фіксаторів. Еластичні кільця і дріт не використовуються.

Така система не вимагає постійної корекції, тому пацієнт буде відвідувати стоматолога рідше. Брекети мають менший розмір, тому їх конструкція зручніше і практичніше. Як виглядають керамічні брекети на зубах? Вони не кидаються в очі, тому пацієнт не відчуває дискомфорту при їх носінні, посмішці або розмові.

Головним недоліком є вартість. Вона істотно вище в порівнянні з лігатурними конструкціями. Обидва види брекетів довели свою ефективність, різниця лише в комфорті.

Вибираючи оптимальний варіант, слід орієнтуватися не на вартість, а на рекомендації лікаря. Він оцінить вашу клінічну ситуацію і запропонує ефективний спосіб лікування.

Керамічні брекети: плюси і мінуси

Будь-який вид протезів має свої особливості, тому не варто шукати варіант без недоліків, так як вони є скрізь.

Переваги:

 • Приємний зовнішній вигляд, відповідний до будь-якого відтінку емалі;
 • Швидке звикання;
 • Доступна вартість при високій ефективності;
 • Відсутність ризику появи алергічних реакцій або шкоди для організму;
 • Відсутність ушкодження тканин;
 • Колір вироби залишається незмінним навіть через тривалий час експлуатації. Тому керамічні брекети до і після лікування будуть виглядати ідентично;
 • Простота догляду на відміну від металевої конструкції.

Недоліки:

 • Перші дні після установки відчувається дискомфорт, тому потрібен час на звикання;
 • Вирівнювання зубів триває довше в порівнянні з металевими брекетами;
 • Кераміка - крихкий матеріал, що вимагає дбайливого ставлення.

Етапи установки керамічних брекетів:

 • На зовнішню поверхню кожного зуба ставиться брекет. Фіксація проводиться з використанням спеціального клею. Перед установкою лікар проводить ретельний огляд ротової порожнини. Проводиться лікування зубів, карієсу, а також професійна чистка для зняття зубного каменю і нальоту;
 • Всі встановлені замочки з'єднуються один з одним ортодонтическими дугами. Якщо обрані лігатурні брекети, то дуги з'єднуються за допомогою лігатур;
 • На задні зуби ставляться щічні замки і ортодонтичні кільця. При необхідності лікар може встановити металевий гачок для кріплення еластичної тяги. Це нюанси залежать від конкретної клінічної картини пацієнта.

Вся процедура проводиться досить швидко і не викликає дискомфорту.

Термін носіння керамічних брекетів

Час звикання становить близько двох тижнів. Після цього пацієнт відчуває себе комфортно. Період корекції прикусу займає більше року. Це пов'язано з тим, що лікування проводиться м'яко і плавно.

Багато хто запитує «як довго носити керамічні брекети»? Відповідь в кожному конкретному випадку буде індивідуальним, так як кожен пацієнт має свої особливості будови зубного ряду. Приблизний період лікування скаже лікар після проведення діагностики.

Скільки коштують керамічні брекети?

Вартість визначається індивідуально в залежності від клінічної картини. Кераміка буде коштувати дорожче стандартної металевої системи. Також на вартість вплине бренд, матеріали та інші індивідуальні показники.

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!