Як проводиться імплантація

  
   

  Імплантація зубів - багатоетапна процедура, склад та обсяг робіт якої визначається індивідуально, відповідно до плану лікування, визначеного на етапі діагностики. Отже, як встановлюється імплант зуба у стоматологічній клініці Verno (Зміїв, Харків) - розглянемо весь процес поетапно.

  Як ставлять зубні імпланти: основні етапи імплантації

  • консультація та діагностика;
  • підготовчий етап;
  • хірургічний етап;
  • ортопедичний етап.

  Консультація та діагностика

  Етап починається з візуального обстеження, після чого заповнюється опитувальна карта, де лікар вказує хронічні захворювання, наявні у пацієнта. Потім пацієнт прямує на здачу аналізів та комп'ютерну томографію.

  Комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірні зображення, необхідні для точного визначення густини та об'єму кісткових тканин щелепи. За допомогою даного дослідження лікар визначить кут нахилу дентального імпланту, його розмір та точне місце встановлення.

  Перелік аналізів визначається індивідуально. Може бути призначений аналіз крові (біохімічний, крім ВІЛ, гепатиту та інших.). За відсутності хронічних хвороб потрібно мінімум аналізів.

  Підготовчий етап

  На цьому етапі усуваються всі запальні процеси в ротовій порожнині, які можуть бути джерелом бактерій і мікробів. При необхідності проводиться лікування карієсу та хвороб ясен, професійне чищення. Також можуть бути замінені раніше встановлені коронки, вініри, протези.

  Для того, щоб забезпечити максимальну точність установки імплантів, лікар виконує тривимірне моделювання та виготовлення хірургічного (навігаційного) шаблону.

  При недостатньому обсязі кісткових тканин проводиться кісткова пластика – цей етап може призвести до відстрочення імплантації терміном до 6 місяців. Для цього використовуються такі матеріали:

  • Аутогенні. Зразки вилучені з донорської області пацієнта. Кісткові тканини, які поміщаються в зону дефекту, називають аутотрансплантатами.
  • Алогенні. Донором виступає інша людина.
  • Ксеногенні. Матеріали тваринного походження на основі свинячих чи бичачих кісток. Мають вигляд гранул чи кісткових блоків.
  • Синтетичні грануляти на основі фосфатів. Використовуються як наповнювачі (не більше 30% аугментату).

  Найпоширеніші методи збільшення обсягу кісткової тканини:

  • Синус-ліфтінг. Буває закритим та відкритим. У першому випадку під час імплантації проводиться проста операція без розрізів з післяопераційним періодом не більше 3 днів (проводиться при висоті кістки не менше 7-8 мм).
  • Відкритий синус-ліфтинг – складна операція, що супроводжується розрізом ясен та висвердлюванням кістки до гайморової пазухи. Для відновлення кісткового обсягу потрібно до 6 місяців.
  • Розщеплення.Метод дозволяє збільшити обсяг альвеолярного відростка при нестачі його ширини.

  Якщо зубний ряд відновлюється за методикою All-on-4 («все на 4») або All-on-6 («все на 6»), здебільшого нарощування кісткових тканин не проводиться.

  Встановлення імпланту

  Імплант зуба встановлюється за кілька етапів:

  • щоб отримати доступ до щелепної кістки проводиться невеликий розріз слизової оболонки ясен, формується ложе для імплантату (отвір, в який ставиться сам імплант);
   глибина отвору контролюється інструментом;
  • отвір розширюється до потрібного діаметра за допомогою набору свердла;
  • для формування ложа та постановки імпланта фіксації імпланта використовується спеціальний апарат - фізіодиспенсер зі знижувальним наконечником та системою іригації операційного поля стерильним фізрозчином;
  • встановлюється заглушка, яка запобігає вростанню кістки та слизової оболонки всередину імпланту та механічне подразнення.

  Для всіх вищеописаних операцій потрібно близько 20 хвилин.

  Після цього на ясна накладаються шви і всі наступні операції проводяться через 3-6 місяців, після того, як імплант інтегрується (приживеться). Через зазначений проміжок часу замість заглушки встановлюється формувач ясен, який допоможе створити природний контур навколо імпланта. За два тижні на його місце буде встановлено тимчасовий абатмент.

  Ортопедичний етап

  Лікар знімає зліпок, на основі якого виготовляється коронка або протез. Для цього знадобиться ще 1-2 тижні, після чого тимчасовий абатмент буде замінено на постійний, а на ньому, у свою чергу, буде зафіксована коронка або протез (на 4 імплантах, на 6 імплантах).

  Установка імпланту в Харкові та Змієві

  Кожен клінічний випадок є унікальним і тому кожна імплантація має свої особливості і може відрізнятися від описаного вище алгоритму. Докладніше дізнатися, як вона проводиться, ви зможете під час консультації в нашій клініці.

  Стоматологічна клініка Verno (Зміїв, Харків) – ефективна стоматологія (імплантація зубів, лікування карієсу, протезування, профілактика), для якої характерні такі особливості:

  • найсучасніші методи лікування та діагностики, які є основою для тих результатів, яких нам вдалося досягти за роки діяльності клініки;
  • ми не перестаємо вчитися і завжди готові взяти на озброєння нові методи та технології – це одна з основ ефективної стоматології;
  • ми гарантуємо повне знеболювання незалежно від рівня складності майбутнього лікування;
  • наші постійні пацієнти можуть розраховувати на спеціальні умови, які зроблять нашу співпрацю вдвічі приємнішою.

  Поставити імплант зуба (Харків, Зміїв) ми пропонуємо у клініці Verno. Щоб записатись на прийом, скористайтесь послугою «зворотний дзвінок», зателефонуйте по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'яжіться з нами будь-яким іншим зручним способом (skype, електронна пошта).

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5