Кісткова пластика (імплантація): показання та особливості проведення операції

Кісткова пластика - це метод відновлення тканини щелепи на місці втраченого зуба. Необхідна процедура для проведення імплантації. Її мета - збільшити обсяг кістки для надійної фіксації імпланта.

Сучасна стоматологія дозволяє домагатися успішного нарощування тканини. Ціна її дорога, але для відновлення жувальної функції кісткова пластика досить часто є необхідною процедурою. Необхідну ширину і висоту кістки визначає лікар виходячи з клінічної ситуації пацієнта.

Правильна кісткова пластика зубів гарантує якісну фіксацію імпланта. Від цього залежить функція штучного кореня, тобто термін його експлуатації і міцність. Проведення процедури можливе тільки в стінах стоматології, так як це справжня хірургічна операція і пацієнт повинен перебувати під наглядом.

Коли потрібна кісткова пластика?

 • исота кістки становить менше 10 мм;
 • Необхідність відновлення рельєфу, викликаного руйнуванням тканини;
 • Профілактичний метод атрофії;
 • Усунення дефектів, викликаних на пародонтоз.

Кісткова пластика щелепи: протипоказання

 • Захворювання носоглотки в гострій формі: риніт, синусит, поліп, гайморит;
  остеопороз;
 • Доброякісні і злоякісні новоутворення;
 • Захворювання крові;
 • Зниження імунітету після перенесених захворювань;
 • Період вагітності;
 • Період годування груддю.

Навіщо потрібна кісткова пластика?

Процедура необхідна пацієнтам, які бажають поставити зубні імплантати. Це серйозний етап лікування, проте він дозволить повністю відновити не тільки естетичний вигляд порожнини рота, але і жувальну функцію. Кісткова пластика верхньої щелепи проводиться в умовах стоматологічної клініки під наркозом.

Людина позбавляється від фізіологічного і емоційного дискомфорту. Фахівці стоматологічних клінік говорять про те, що в більшості випадків пацієнти раді отриманого результату, незважаючи на складний період лікування.

Кісткова пластика при імплантації зубів: підготовчий етап

Перед операцією лікар проводить попередню діагностику порожнини рота із застосуванням сучасного обладнання високої точності. В першу чергу проводиться огляд і діагностика наявних проблем. Далі стоматолог робить рентгенівське дослідження ділянки, де планується проведення роботи. Виконується комп'ютерна томографія і ортопантомограмма тканини.

Після проведення досліджень і відсутності протипоказань лікар робить зліпки для діагностики. Спільно з пацієнтом обговорюється місце, де буде проведена корекція кісткової тканини. Для цього використовується модель щелепи. Кісткова пластика нижньої щелепи проводиться після попередньої діагностики лікаря.

Якщо у пацієнта є супутні захворювання, то призначається додаткове обстеження. При необхідності здача лабораторних досліджень, алергічних проб, консультація вузько фахівців.

Ціна кісткової пластики

Вартість пластики будь щелепи залежить від кількості матеріалу, особливостей клінічної ситуації пацієнта. Визначається в індивідуальному порядку після попереднього огляду.

Післяопераційний період

Після закінчення операції пацієнт не відчуває сильного болю. Може з'явитися набряк м'яких тканин, проте це нормальна реакція. Набряклість може наростати протягом декількох днів, а потім почне спадати. Може утворитися гематома. Важливо в точності слідувати рекомендаціям лікаря.

Що таке кісткова пластика в стоматології? Це серйозна хірургічна операція, тому вона вимагає серйозної підготовки. Протягом тижня після неї пацієнт повинен перебувати в стані спокою. Заборонені будь-які навантаження, стрес, теплові процедури і переліт. Важливо відмовитися від алкогольних напоїв.

Чи можливо нарощування кісткової тканини одночасно з імплантацією?

Пластика може проводитися одночасно або в різний час. Залежить це від методу роботи і конкретної ситуації. Вибір буде робити лікар після ретельної діагностики та вивчення клінічної картини. Природно, пацієнт хоче провести всі процедури за 1 раз, але це не завжди надається можливим.

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!