Панорамний знімок зубів

  
   

  Візуалізація в стоматологічній діагностиці має визначальне значення для ефективного лікування. Завдяки діагностичній візуалізації лікар отримує достовірні дані про стан зубів і порожнини рота пацієнта, складає адекватний план лікування, контролює його результати. Ортопантомограма або панорамний рентген зубів – один з найдостовірніших методів дослідження в сучасній стоматологічній діагностиці. Він дозволяє лікарю швидко отримати детальну картину про порушення в зубощелепній системи.

  Стоматологічна клініка Verno (Харків, Зміїв) орієнтується на світові стандарти в лікуванні та діагностиці стоматологічних захворювань, тому ми використовуємо інноваційні технології, які дозволяють нам домагатися бездоганних результатів. Один з таких сучасних, ефективних інструментів діагностики, доступних в нашій стоматології – панорамний знімок щелепи.

  Що таке панорамний знімок зубів

  Панорамний знімок зубів – це різновид рентгенологічного дослідження. Головні відмінності цього методу діагностики – інформативність і точність результатів. На відміну від звичайного дентального рентгена, оглядовий знімок зубів демонструє не один зуб, а відразу всі зуби на нижній і верхній щелепі, у тому числі і зачатки зубів, що не прорізалися, стан скронево-нижньощелепних суглобів і щелепної кістки. За таку деталізацію панорамний знімок називають «паспортом зубів».

  Як роблять панорамний знімок зубів? Процедура обстеження максимально комфортна і безпечна для пацієнта. Принцип виконання знімка заснований на впливі іонізуючого випромінювання з метою вивчення внутрішніх структур нижньої частини обличчя. Особливості проведення ортопантомограми:

  • Пацієнт ставить підборіддя на спеціальну підставку рентген-апарату і легко прикушує мундштук. Таким чином, голова пацієнта фіксується і залишається нерухомою під час виконання знімка.
  • Тривалість процедури – від 10 до 15 секунд. При цьому пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту.
  • При використанні стандартного рентгена знімок проектується на плівку. ОПТГ (круговий знімок зубів) у стоматологічному центрі «Вєрно» виконується на цифровому обладнанні, отримані дані обробляються на комп'ютері.

  Для чого роблять панорамний знімок зубів

  Ортограма щелепи застосовується в різних сферах стоматології:

  • Дитяча стоматологія – у діагностиці прикусу у дітей у період зміни молочних зубів, для перевірки, чи є у дитини зачатки постійних (кореневих) зубів.
  • Терапевтична стоматологія – у період прорізування зуба мудрості для виявлення/виключення патологій, ризику пошкодження здорових сусідніх зубів, для виявлення прихованого карієсу, множинного карієсу.
  • Ортодонтична стоматологія – у межах комплексної діагностики для визначення характеру патології в розвитку прикусу і розробки плану ортодонтичного лікування.
  • Імплантація – для визначення розмірів і стану щелепи, візуалізації зубощелепного апарату, де видно точне положення нижньощелепного нерва, гайморових пазух щодо області імплантації, для оцінки можливості виконання імплантації.
  • Пародонтологія – для оцінки розмірів пародонтальних кишень, діагностики точного місця, характеру і ступеня поширення запального процесу в тканинах ясен і кісткових тканинах, для аналізу результатів лікування.
  • Хірургічна стоматологія – з метою підтвердження/уточнення діагнозу, визначення параметрів і особливостей патології, що вимагає хірургічного втручання (проводиться перед видаленням зуба мудрості, ретинованих зубів, видаленням кісти).
  • Отоларингологія – для діагностики ЛОР-захворювань у межах комплексного обстеження.

  Знімок ортопантомограма в поєднанні з іншими методами дослідження (огляд, рентген, КТ) дозволяє стоматологу поставити точний діагноз і скласти план ефективного лікування.

  Чи шкідливий панорамний знімок зубів?

  Безпека – одна з головних переваг ортопантомограми перед стандартним рентгеном. Доза іонізуючого випромінювання, яку отримує пацієнт під час обстеження, менша за допустиму в 40 разів, тому ОПТГ безпечна і для дорослих пацієнтів, і для дітей.

  Інші важливі переваги панорамного знімка зубів:

  • достовірність даних;
  • висока інформативність – загальний знімок дає зображення не 1-2 зубів, як прицільний рентген, а всіх зубів, всієї зубощелепної системи;
  • стандартні переваги цифрових технологій – можливість оперативної передачі даних через канали електронного зв'язку, можливість збільшення знімка на моніторі для більш детального дослідження.

  Де зробити панорамний знімок зубів у Харкові і Змієві

  Головне завдання стоматології Verno – забезпечити пацієнтам комфортне, безболісне і ефективне лікування. Першоосновою ефективного лікування є правильно встановлений діагноз, а це вже залежить від професіоналізму і досвіду лікаря, ефективності методів діагностики. Стоматологічний центр «Вєрно» (Зміїв, Харків) працює з передовими технологіями. У нашій клініці пацієнти можуть пройти всі види сучасної цифрової діагностики (у тому числі і панорамний рентгенівський знімок зубів), які можуть знадобитися для виявлення і вирішення стоматологічної проблеми. Таким чином, стоматолог може відразу скласти план і приступити до лікування.

  Скільки коштує панорамний знімок зубів? Ціна ОПТГ та інших видів діагностики в стоматології Verno приведені на сайті в розділі «Ціни». Щоб записатися на консультацію, залишайте заявку онлайн, телефонуйте нам за вказаними на сайті телефонами, використовуйте інші канали зв'язку.

   

  Вартість панорамного знімку

   

  Назва послуги Вартість
  Панорамний знімок зубів (ОПТГ) 250 грн.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5