Панорамний знімок зубів

Візуалізація в стоматологічній діагностиці має визначальне значення для ефективного лікування. Завдяки діагностичній візуалізації лікар отримує достовірні дані про стан зубів і порожнини рота пацієнта, складає адекватний план лікування, контролює його результати. Ортопантомограма або панорамний рентген зубів – один з найдостовірніших методів дослідження в сучасній стоматологічній діагностиці. Він дозволяє лікарю швидко отримати детальну картину про порушення в зубощелепній системи.

Стоматологічна клініка Verno (Харків, Зміїв) орієнтується на світові стандарти в лікуванні та діагностиці стоматологічних захворювань, тому ми використовуємо інноваційні технології, які дозволяють нам домагатися бездоганних результатів. Один з таких сучасних, ефективних інструментів діагностики, доступних в нашій стоматології – панорамний знімок щелепи.

Що таке панорамний знімок зубів і навіщо він потрібен

Панорамний знімок зубів – це різновид рентгенологічного дослідження. Головні відмінності цього методу діагностики – інформативність і точність результатів. На відміну від звичайного дентального рентгена, оглядовий знімок зубів демонструє не один зуб, а відразу всі зуби на нижній і верхній щелепі, у тому числі і зачатки зубів, що не прорізалися, стан скронево-нижньощелепних суглобів і щелепної кістки. За таку деталізацію панорамний знімок називають «паспортом зубів».

Як роблять панорамний знімок зубів? Процедура обстеження максимально комфортна і безпечна для пацієнта. Принцип виконання знімка заснований на впливі іонізуючого випромінювання з метою вивчення внутрішніх структур нижньої частини обличчя. Особливості проведення ортопантомограми:

 • Пацієнт ставить підборіддя на спеціальну підставку рентген-апарату і легко прикушує мундштук. Таким чином, голова пацієнта фіксується і залишається нерухомою під час виконання знімка.
 • Тривалість процедури – від 10 до 15 секунд. При цьому пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту.
 • При використанні стандартного рентгена знімок проектується на плівку. ОПТГ (круговий знімок зубів) у стоматологічному центрі «Вєрно» виконується на цифровому обладнанні, отримані дані обробляються на комп'ютері.

Для чого роблять панорамний знімок зубів

Ортограма щелепи застосовується в різних сферах стоматології:

 • Дитяча стоматологія – у діагностиці прикусу у дітей у період зміни молочних зубів, для перевірки, чи є у дитини зачатки постійних (кореневих) зубів.
 • Терапевтична стоматологія – у період прорізування зуба мудрості для виявлення/виключення патологій, ризику пошкодження здорових сусідніх зубів, для виявлення прихованого карієсу, множинного карієсу.
 • Ортодонтична стоматологія – у межах комплексної діагностики для визначення характеру патології в розвитку прикусу і розробки плану ортодонтичного лікування.
 • Імплантація – для визначення розмірів і стану щелепи, візуалізації зубощелепного апарату, де видно точне положення нижньощелепного нерва, гайморових пазух щодо області імплантації, для оцінки можливості виконання імплантації.
 • Пародонтологія – для оцінки розмірів пародонтальних кишень, діагностики точного місця, характеру і ступеня поширення запального процесу в тканинах ясен і кісткових тканинах, для аналізу результатів лікування.
 • Хірургічна стоматологія – з метою підтвердження/уточнення діагнозу, визначення параметрів і особливостей патології, що вимагає хірургічного втручання (проводиться перед видаленням зуба мудрості, ретинованих зубів, видаленням кісти).
 • Отоларингологія – для діагностики ЛОР-захворювань у межах комплексного обстеження.

Знімок ортопантомограма в поєднанні з іншими методами дослідження (огляд, рентген, КТ) дозволяє стоматологу поставити точний діагноз і скласти план ефективного лікування.

Чи шкідливий панорамний знімок зубів? Переваги ОПТГ

Безпека – одна з головних переваг ортопантомограми перед стандартним рентгеном. Доза іонізуючого випромінювання, яку отримує пацієнт під час обстеження, менша за допустиму в 40 разів, тому ОПТГ безпечна і для дорослих пацієнтів, і для дітей.

Інші важливі переваги панорамного знімка зубів:

 • достовірність даних;
 • висока інформативність – загальний знімок дає зображення не 1-2 зубів, як прицільний рентген, а всіх зубів, всієї зубощелепної системи;
 • стандартні переваги цифрових технологій – можливість оперативної передачі даних через канали електронного зв'язку, можливість збільшення знімка на моніторі для більш детального дослідження.

Де зробити панорамний знімок зубів у Харкові і Змієві: стоматологія «Вєрно»

Головне завдання стоматології Verno – забезпечити пацієнтам комфортне, безболісне і ефективне лікування. Першоосновою ефективного лікування є правильно встановлений діагноз, а це вже залежить від професіоналізму і досвіду лікаря, ефективності методів діагностики. Стоматологічний центр «Вєрно» (Зміїв, Харків) працює з передовими технологіями. У нашій клініці пацієнти можуть пройти всі види сучасної цифрової діагностики (у тому числі і панорамний рентгенівський знімок зубів), які можуть знадобитися для виявлення і вирішення стоматологічної проблеми. Таким чином, стоматолог може відразу скласти план і приступити до лікування.

Скільки коштує панорамний знімок зубів? Ціна ОПТГ та інших видів діагностики в стоматології Verno приведені на сайті в розділі «Ціни». Щоб записатися на консультацію, залишайте заявку онлайн, телефонуйте нам за вказаними на сайті телефонами, використовуйте інші канали зв'язку.

відгуки
Написати відгук
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!