Профілактика

  
   

  Карієс – це стоматологічна проблема номер один для людей будь-якого віку у будь-якій країні світу. Захворювання, пов'язане з життєдіяльністю хвороботворних бактерій у ротовій порожнині людини, вражає тверді тканини зубів і призводить до їх незворотного руйнування. Існує багато способів лікування каріозної інфекції та відновлення пошкоджених тканин зуба. Стоматологія досягла великих результатів у ранній діагностиці та лікуванні карієсу інноваційними неінвазивними способами (без препарування емалі). І все ж таки головним завданням стоматології сьогодні є профілактика карієсу, як найефективніший спосіб збереження здоров'я (цілісності, функцій та естетики) зубів пацієнта.

  Методи профілактики карієсу у дорослих

  Комплексна профілактика карієсу необхідна кожній дорослій людині, і вона включає:

  • систематичний догляд за зубами у домашніх умовах (чищення зубів, полоскання рота після їжі, використання зубної нитки);
  • збалансований раціон харчування (вживання продуктів, багатих на кальцій, вітаміни, мінерали, обмеження вживання продуктів, що сприяють розмноженню шкідливих бактерій у роті);
  • здоровий спосіб життя (фізична активність, відмова від шкідливих звичок);
  • профілактичний огляд у стоматолога щонайменше 2 рази на рік.

  Відвідування стоматології кожні півроку має на меті можливість виявити найменші ознаки витончення, пошкодження зубної емалі і призначити вчасно профілактичні процедури, провести лікування карієсу на ранній стадії.

  Методи профілактики карієсу у дорослих у стоматології:

  • професійна гігієна;
  • ремінералізація (фторування) емалі зубів.

  Професійне чищення зубів у стоматології Verno

  Ми використовуємо найефективніші та найбезпечніші для емалі методи професійного чищення зубів:

  • Cavitron – магнітострикційний скалер, який делікатно видаляє наліт і зубний камінь, у тому числі у пародонтальних кишенях. Швидкий, безболісний метод гігієни, що не травмує емаль та м'які тканини, не пошкоджує реставрації.
  • AirFlow – делікатне очищення від нальоту над'ясневої частини зубів за допомогою потужного потоку, що складається з суміші води, повітря та очищувального порошку.

  Метод професійної гігієни для кожного пацієнта ми вибираємо індивідуально. Нерідко ми проводимо комплексну гігієну (використовуючи обидва способи видалення нальоту).

  Професійна гігієна потрібна здоровим зубам, як профілактика розвитку карієсу та запалення ясен, перед відбілюванням, а також перед проведенням будь-яких складних видів лікування (лікування кореневих каналів, видалення зубів, імплантація, встановлення брекетів та ін.)

  Ремінералізація емалі

  Ремінералізація – це ефективний спосіб відновлення структури, зміцнення та захисту зубної емалі. Ефект досягається за допомогою інтенсивного живлення мінералами, відповідальними за формування структури емалі. Процедура ремінералізації відбувається у кілька етапів:

  • Професійна гігієна.
  • Сушіння зубів.
  • Нанесення кальцій вмісного препарату.
  • Фторування.

  Ремінералізація показана пацієнтам із тонкою, пошкодженою емаллю, при гіперчутливості зубів, уродженій демінералізації зубів. У деяких випадках цей метод використовується для лікування карієсу на початковій стадії (стадії плями).

  Профілактика карієсу у дітей

  З усіх пацієнтів діти відносяться до групи найвищого ризику розвитку карієсу. Це пов’язано з низькою якістю гігієни, високим вмістом у раціоні вуглеводної їжі, а також зі зниженою міцністю емалі дитячих зубів у порівнянні із зубами дорослих. Найуразливіші для бактерій ділянки – це міжзубні проміжки та рельєфні поверхні жувальних зубів (фісури), де їжа налипає, важко піддається очищенню.

  З метою захисту жувальних зубів дитини від карієсу у стоматології проводиться процедура запечатування (герметизації) фісур.

  Герметизація фісур проводиться у кілька етапів:

  • Чищення зубів.
  • Ізоляція зубів, де проводитиметься герметизація фісур, щоб запобігти потраплянню на них слини під час процедури.
  • Обробка зубів ортофосфорною кислотою, промивання та сушіння оброблюваних поверхонь.
  • Нанесення герметика на жувальні поверхні молярів.
  • Фотополімеризація герметика (під променями спеціальної полімеризаційної лампи).
  • Видалення надлишків герметика, шліфування, полірування оброблених поверхонь.

  Герметизація фісур у сукупності з ретельною, регулярною гігієною, контролем стану зубів та порожнини рота дитини на профілактичних оглядах у стоматолога дозволить зберегти зуби здоровими, поки триває процес формування та зміцнення зубної емалі.

  Чому важлива профілактика карієсу

  Стоматологічне чищення зубів, ремінералізація емалі, герметизація фісур – все це професійні заходи профілактики, які:

  • перешкоджають утворенню зубного нальоту;
  • захищають зуби від руйнівної дії бактерій;
  • перешкоджають розвитку запалення ясен;
  • допомагають зберегти зуби здоровими.

  Зберегти здоров'я зубів набагато простіше, ніж лікувати, тому не забувайте регулярно (вранці та ввечері) чистити зуби, намагайтесь обмежити вживання солодощів і борошняних виробів, не пропускайте планові візити до стоматолога. Фахівець проведе огляд, у разі необхідності призначить профілактичні процедури, лікування та надасть індивідуальні рекомендації щодо догляду за порожниною рота.

   

   

  Вартість профілактики карієсу

   

  Назва послуги Вартість
  Профгігієна Cavitron (2 щелепи) 1000 грн.
  Профгігієна Cavitron +Air Flow (2 щелепи) 1200 грн.
  Профгігієна Air Flow (2 щелепи) 800 грн.
  Профчистка зубних відкладень пастою та щіткою (2 щелепи) 520 грн.
  Герметизація фісур (1 зуб) 350 грн.
  Покриття зуба фтор лаком (1 зуб) 50 грн.
  Покриття зуба фтор лаком (3 зуби) 100 грн.
  Покриття зуба фтор лаком (щелепа) 200 грн.
  Покриття зуба фтор лаком (2 щелепи) 300 грн.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  1 відгуків, оцінка 5 з 5