Виправлення прикусу елайнерами

  
   

  Сучасні брекет-системи стають все більш досконалими, непомітними і зручними, але, звикнути до них буває досить складно. Популярною альтернативою брекетам останнім часом стали елайнери. Капи для вирівнювання зубів у Харкові – сучасний, комфортний і ефективний спосіб виправлення багатьох дефектів у розвитку зубощелепної системи.

  Що являють собою елайнери для зубів

  Зубні елайнери або капа стоматологічна – назва ортодонтичних апаратів, призначених для корекції положення зубів, виготовлених з напівпрозорих полімерних матеріалів. Їх можна порівняти з чохлами для зубних рядів, і ще вони нагадують конструкції, які використовуються для відбілювання. Внутрішня частина елайнера точно повторює форму зубного ряду. Свою функцію ортодонтичні апарати цього типу виконують за рахунок помірного тиску на зуби. Виправлення прикусу капою має на увазі використання набору елайнерів, що дозволяє збільшувати коригуючий тиск в процесі лікування. Апарати не травмують м'які тканини і не заподіюють дискомфорту.

  Вирівнювання зубів капами: переваги методу

  Естетика є далеко не єдиною причиною, яка впливає на популярність елайнерів:

  • добре прогнозований результат;
  • відсутність дискомфорту;
  • не травмують слизові оболонки і зубну емаль;
  • стабільність досягнутих результатів.

  Елайнери для виправлення прикусу мають і недоліки:

  • апарати необхідно знімати під час їжі;
  • мають відносно високу вартість, оскільки для одного курсу лікування знадобиться від 10 до 40 елайнерів;
  • виправлення прикусу елайнерами може проводитися тільки на постійних зубах, тому застосовувати капи можна, починаючи з 14-15 років.

  Виправлення прикусу капою: показання для лікування

  Елайнери використовують для виправлення багатьох порушень у розвитку зубощелепної системи:

  • великі міжзубні відстані;
  • скупченість зубів;
  • невеликі відхилення окремих зубів від основного ряду;
  • алергічні реакції на метал, що виключає використання класичних брекет-систем;
  • корекція роботи щелепних м'язів, суглобів (капи знімають напругу, больові відчуття);
  • небажання використовувати брекети через їх зовнішній вигляд.

  Ортодонтичне лікування елайнерами показане не лише при неправильному прикусі і викривленому рості зубів. Вони ефективні при помірній інтрузіі фронтальних зубів – зануренні зуба в лунку, яке виникає в результаті механічної дії. Показанням для використання кап також може бути перехресний прикус, який буває як природженим, так і набутим. Капи призначають на заключних етапах лікування брекетами, щоб закріпити отримані результати.

  Види елайнерів

  Принцип дії кап однаковий, але виглядати вони можуть абсолютно по-різному. Їх класифікація здійснюється умовно за такими ознаками:

  • За способом виготовлення. Капи можуть бути індивідуальні, а також виготовлені з термопластичних матеріалів, які змінюють свою форму при підвищеній температурі – остигаючи, вони зберігають форму зубних рядів пацієнта.
  • За матеріалом виготовлення. Матеріалом для виготовлення елайнерів служить пластик або силікон. Вони гіпоалергенні, не містять токсичних речовин, мають гарну світлопроникність.
  • За тривалістю носіння. Виділяють капи для цілодобового носіння і нічні. Перші використовуються для корекції серйозних дефектів, а другі призначені для епізодичного застосування при незначних порушеннях або на кінцевій стадії лікування брекетами.
  • За розмірами. Капи для дорослих і дітей мають різні розміри.

  Етапи лікування

  Усунення порушень за допомогою кап передбачає наступні етапи:

  • Огляд і діагностика. При виявленні карієсу, хвороб м'яких тканин здійснюється відповідне лікування. Перед установкою кап проводиться професійна гігієна.
  • Створення моделі щелеп. Для цього використовують відбитки або сканування. Моделі передають до лабораторії, де виготовляється фінішна тривимірна модель зубних рядів.
  • Візуалізація результату. На даному етапі пацієнт отримує можливість оцінити результати майбутнього лікування, проводиться коригування.
  • Виготовлення елайнерів. Кількість кап на курс лікування визначається програмно з необхідним кроком переміщення (залежить від типу і ступеня порушення).
  • Рекомендації. Коли капи будуть готові, пацієнта запрошують до клініки, де він отримує рекомендації щодо часу носіння елайнерів, догляду за ними і ротовою порожниною.

  Особливості лікування, догляд за елайнерами

  Ортодонтичні капи виготовляють наборами, де кожен з апаратів маркується відповідно до порядку використання. Заміна однієї капи на іншу виконується відповідно до графіка або за вказівкою лікаря. Для корекції порушень прикусу використовують денні елайнери, а для закріплення результатів лікування або при незначних дефектах призначають нічні капи.

  Рекомендації з догляду за капами під час лікування:

  • Елайнери слід регулярно промивати, очищати спеціальними антисептичними засобами. Щоб уникнути деформації кап, не можна використовувати дуже гарячу воду,
  • Під час носіння кап зубна емаль не омивається слиною, очищається менш ефективно, тому гігієнічні процедури потрібно проводити частіше і ретельніше.
  • На час прийому їжі ортодонтичні конструкції слід знімати.
  • Під час лікування краще відмовитися від куріння: через контакт з речовинами, що містяться в сигаретному димі, матеріал може змінити свій колір, втратити еластичність. Також слід уникати контакту елайнерів з кислими продуктами, їжею, що містить пігменти.
  • Не можна використовувати капи, які були пошкоджені.

  Виправлення прикусу капою в Харкові і Змієві

  Прозорі капи – практично невидиме рішення для вирівнювання зубів, якому віддає перевагу велика кількість публічних людей: акторів, ведучих, музикантів. Використовуючи капи, людина не змінює способу свого життя і продовжує рухатися до своєї мети – ідеальної усмішки.

  У нашій галереї ви знайдете приклади того, які результати дає виправлення прикусу капою (до і після лікування). Основні їх переваги в порівнянні з альтернативними методами: вони непомітні для оточуючих, не спричиняють дискомфорту, можуть зніматися і дозволяють скоротити кількість візитів до лікаря.

  Записатися на консультацію до стоматологічної клініки Verno («Вєрно») в Харкові або Змієві, можна заповнивши заявку на сайті стоматології. Щоб отримати безкоштовну консультацію зв'яжіться з нами телефоном або в одному з каналів зв'язку, які вказані на сайті. Виправлення прикусу капою, ціна якого представлена в прайсі на сайті, допоможе вам усунути порушення в розвитку зубів і навіть під час лікування залишатися впевненою в собі людиною.

   

  Вартість лікування елайнерами

   

   
  Кейс* Вартість лікування
  Консультація ортодонта 500 грн.
  Кейс 1 - до 20 елайнерів, всі візити, повна комплектація для догляду за елайнерами (капи, валики для фіксації, футляр, ремувер для зняття, щітка для чищення) 55000 грн.
  Кейс 2 - будь-яка необхідна кількість елайнерів (складніші випадки), всі візити, повна комплектація по догляду за елайнерами (капи, валики для фіксації, футляр, ремувер для зняття, щітка для чищення) 95000 грн.

   * Вибір кейсу здійснює лікар

  3D-прогноз лікування елайнерами - БЕЗКОШТОВНО!

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5