Скільки потрібно імплантів?

  
   

  Все частіше до протезування на імплантатах вдаються при необхідності відновити всі зуби або зубний ряд нижньої чи верхньої щелепи. Традиційні знімні протези, металокерамічні мости, бюгельні протези – конструкції, які не відповідають сучасним вимогам у питаннях естетики, комфорту, довговічності.

  Імплантація при повній адентії (при повній відсутності зубів) має свої особливості – методи, які застосовуються в даному випадку, відрізняються від тих, які підходять для відновлення декількох зубів. Принципи протезування, скільки потрібно імплантів для протезування – про це ми розповімо докладніше.

  Протезування зубів на імплантатах: основні методи

  У разі відсутності зубів, протези можуть бути:

  • знімними;
  • умовно-знімними;
  • незнімними.

  До знімних протезів досить важко звикнути психологічно, тому їх зазвичай вибирають пацієнти, які вже користувалися такими конструкціями. Знімне протезування на імплантатах докорінно змінює якість життя таких пацієнтів. Умовно-знімні протези можна зняти тільки в стоматології, тому для пацієнта вони майже нічим не відрізняються від звичайних зубів.

  Розглянемо методи імплантації на верхній і нижній щелепі.

  Імплантація нижньої щелепи

  Щільність кісткової тканини на нижній щелепі вища за щільність верхньої щелепи, і для протезування зубного ряду знадобиться від 2 до 6 імплантів. Термін імплантації – 3 місяці.

  Знімні протези на нижній щелепі встановлюються на 2-4 імплантатах. Найчастіше практикують установку 4 імплантів з атачменами у вигляді кулі. Перевагою даного методу є хороша фіксація протеза, комфортне проведення гігієнічних процедур, помірна вартість. Протези на 2 імплантатах використовують у тих випадках, коли об’єму кісткової тканини для установки 4 імплантів недостатньо. Навантаженню при такому способі імплантації піддаються не лише імпланти, але й ясна, що може стати причиною атрофії м'яких тканин. Щоб уникнути цього, регулярно проводиться перебазування конструкції (один раз на рік). Термін служби протеза – близько 6 років.

  Альтернативний варіант – протезування на балці з використанням 4 імплантів. Навантаження в цьому випадку розподіляється рівномірно, а за відчуттями конструкція нічим не відрізняється від своїх зубів. Виготовляється з пластику, тому протез не такий жорсткий, як вироби з діоксиду цирконію або металокераміки, і звикнути до нього простіше. Термін служби протеза залежить від того, наскільки щільно об'єднувальна балка з'єднується з окремими елементами. З цією метою використовують мульти-юніт абатменти.

  Незнімні протези для нижньої щелепи встановлюються на 6 імплантатах (методика all-on-6, «всі на 6») або на 4 імплантатах (методика all-on-4, «всі на 4»). Для реалізації останнього методу, два з чотирьох імплантів встановлюють під кутом до 45 градусів. На час приживлення пацієнтові встановлюються тимчасові знімні протези або імплантація виконується з одномоментним навантаженням. Незнімні конструкції повністю імітують натуральні зуби, пацієнт швидше звикає до них психологічно.

  Імплантація верхньої щелепи

  Кісткові структури верхньої щелепи не такі щільні, як нижньої, тому тут може знадобитися більше імплантів – від 4 до 8. Для їх інтеграції необхідно близько 6 місяців.

  Знімний протез верхньої щелепи встановлюється на 4-6 імплантатах. Чотири імпланта підходить для установки покривної конструкції з кулястими атачменами, яка повністю перекриває піднебіння. У разі використання протеза без піднебіння для установки буде потрібно 6 імплантів, а для зв'язку окремих елементів можна використовувати атачмени, локатори або балку.

  Незнімні протези на верхню щелепу встановлюються на 6-8 імплантах. Для верхньої щелепи також може бути застосовано методику all-on-4. На час остеоінтеграції у пацієнта встановлюється знімний протез або імплантація здійснюється з одномоментним навантаженням.

  Детальніше про протезування на імплантатах All-ON-4

  Дана методика – розробка компанії Nobel Biocare. Відповідно до неї має бути встановлено 4 імпланта на одну щелепу з одномоментним навантаженням незнімної конструкцій на гвинтах. Крайні імпланти встановлюються під кутом до 45 градусів – таким чином вдається оминути гайморові пазухи на верхній щелепі і ділянку, де знаходяться нервові закінчення, на нижній.

  Для надійної фіксації імплантів вони мають бути досить довгими. Однак не у всіх пацієнтів довжина альвеолярного відростка є достатньою. При установці коротких імплантів завжди є ймовірність, що один з них не приживеться. В якості альтернативи пацієнтам пропонується методика All-on-6 («всі на шість») – в цьому випадку встановлюються додаткові два імпланта, що дозволяє зменшити ризики.

  Протезування на імплантатах в Харкові і Змієві

  Вибір методики протезування на імплантатах проводиться після первинного обстеження і діагностики. Запишіться на консультацію і оцініть переваги бездоганного сервісу в поєднанні з повним спектром стоматологічних послуг і сучасними технологіями лікування в стоматологічній клініці Verno. Наші основні переваги:

  • сучасні та ефективні методи діагностики і лікування, без використання яких неможливо дотримуватись сучасних стандартів у лікуванні зубів;
  • для того, щоб використовувати сучасні методи і технології, наші лікарі постійно підвищують свій рівень кваліфікації;
  • будь-які маніпуляції в нашій стоматології проводяться під анестезією, а за необхідності лікування здійснюється під седацією;
  • всім постійним клієнтам ми пропонуємо спеціальні умови.

  Ми пропонуємо зробити імплантацію зубів у Харкові і Змієві в клініці «Вєрно». Щоб записатися на консультацію, скористайтеся спеціальною формою «зворотний дзвінок», зателефонуйте по одному з телефонів або використовуйте будь-який доступний канал зв'язку (skype, електронна пошта).

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5