Стоматологія уві сні

Майже кожен з нас у певний час переживав відчуття тривоги перед черговим відвідуванням стоматологічного кабінету, причому навіть нестерпний зубний біль не завжди є стимулом для походу до клініки. Так було раніше. Сьогодні, окрім якісної та безпечної анестезії, завдяки якій ми повністю позбулися болю в стоматологічному кріслі, ми пропонуємо абсолютно унікальну послугу – лікування уві сні, або іншими словами – «седація в стоматології». Що це таке, як проводиться лікування під седацією в стоматології «Вєрно» в Змієві і Харкові – про це ми розповімо докладніше.

Що являє собою седація в стоматології

Отже, страх перед відвідуванням стоматолога – одна з найпоширеніших фобій у людини. Саме вона є однією з причин тривалої відмови від лікування, що призводить до втрати зубів і розвитку захворювань слизових оболонок, пародонту. Але вихід знайдено – седація.

Седація – це стан глибокої релаксації, який досягається шляхом подачі пацієнтові через маску спеціальної газової суміші або внутрішньовенного введення препарата. Газ має приємний солодкуватий запах і починає діяти вже після кількох перших вдихів. Людина розслабляється, заспокоюється, її залишають тривожні думки, рухи сповільнюються, а все, що відбувається сприймається як у напівсні. При цьому пацієнт залишається в свідомості, може відповідати на питання, виконувати прохання. Таким чином, ми створюємо максимально комфортні умови для лікування, як для пацієнта, так і для лікаря. Стан дрімоти проходить дуже швидко – достатньо кількох хвилин, щоб газ повністю вивітрився з легень.

Які існують види седації

У стоматологічній практиці, зазвичай використовується поверхнева седація, яка здійснюється шляхом введення в організм спеціальних препаратів (перорально або ін'єкційно) або за допомогою маски, шляхом вдихання закису азоту (севофлурану). Використовувані засоби свторюють відносно пригнічувальну дію на центральну нервову систему і вважаються максимально безпечними.

Розрізняють такі види седації:

 • Поверхнева. Максимальне розслаблення тіла, заглушення страху з повним збереженням всіх функцій організму, можливості спілкування.
 • Глибока. Стан, близький до загального наркозу, коли свідомість повністю відключено і пригнічені рефлекси.
 • Наркоз, як і глибока седація, проводиться в спеціалізованих хірургічних відділеннях, у штаті яких є досвідчені анестезіологи та необхідне обладнання, препарати.

Показання для проведення седації

Седація дає можливість розслабитися пацієнтові настільки, що в подальшому стоматологічне лікування буде у нього асоціюватися тільки з позитивними емоціями. Лікар отримує можливість виконати свою роботу швидко і якісно.

Седація для дітей – прекрасна можливість познайомити дитину зі стоматологією. Вона дозволить малечі отримати позитивний досвід, завдяки якому подальше спілкування з лікарями не буде асоціюватися з болем, дискомфортом. Практикують седацію і в тих випадках, коли дитина вже отримала негативний досвід.

Седація в стоматології у дітей дозволяє:

 • зберегти здоровий психоемоційний стан дитини;
 • забезпечити візуальний і вербальний контакт пацієнта з лікарем;
 • запобігти появі в пам'яті дитини ситуацій, які сприяють розвитку фобій;
 • створити умови для якісного проведення будь-яких маніпуляцій;
 • відразу ж приступити до лікування – інгаляційний метод не вимагає підготовчих заходів.

Отже, основні показання для проведення седації:

 • Седація показана для тих пацієнтів, які відчувають панічний страх перед лікуванням у стоматолога. Седація для дітей у стоматології робить лікування простим і комфортним для обох сторін.
 • Підвищений блювотний рефлекс.
 • Соматичні хронічні патології, при яких протипоказані стреси. Лікування зубів під седацією дозволяє знизити реакцію організму на стрес і маніпуляції, які проявляються у вигляді тахікардії, гіпертензії.
 • Великий обсяг робіт за обмежений період часу.
 • Психічні розлади.

Протипоказання для проведення седації

Перед седацією лікар проводить опитування, яке дозволяє з'ясувати, чи існують для неї протипоказання. Основними протипоказаннями для проведення седації є:

 • перший триместр вагітності;
 • вік до 3-4 років – якщо немає можливості встановити голосовий контакт з лікарем;
 • важкі форми епілепсії (залежить від способу введення у стан сну);
 • важкі черепно-мозкові травми в анамнезі;
 • наявність алкоголю в організмі;
 • декомпенсовані серцево-судинні порушення;
 • регулярне вживання сильнодіючих лікарських препаратів.

Чи безпечна седація?

Лікувати зуби під седацією безпечно як для дорослих, так і для дітей. Вона не викликає звикання, алергічних реакцій. Інгаляційні гази не зв'язуються з білками крові і виводяться з організму протягом декількох хвилин. У стоматологічній практиці седація використовується вже більше п'ятдесяти років. У зарубіжних клініках всіх дітей дошкільного віку лікують під седацією. Вона ж застосовується в травматології, акушерстві та інших напрямках медицини.

Чим відрізняється седація від наркозу?

Седація не є наркозом чи анестезією. Вона дозволяє ввести пацієнта в стан релаксації, який дає можливість провести лікування на високому якісному рівні. Місцева анестезія дозволяє знизити до необхідного рівня чутливість на потрібній ділянці, а седація забезпечує сприятливий психологічний фон для проведення лікування. На відміну від наркозу, під час седації людина перебуває у свідомості, просто спить, у неї збережені рефлекси.

Які можливі наслідки?

Після правильно проведеної седації наслідки відсутні. Як дорослі, так і діти добре почуваються і відразу повертаються до звичайного життя. Це дозволяє не вносити істотних коректив у свій спосіб життя, робочий графік.

Доросла та дитяча стоматологія під седацією в стоматології «Вєрно» в Змієві і Харкові

Шлях до здорових зубів і красивої посмішки можливий без болю. Завдяки седації, про відвідування нашої клініки у вас в пам'яті залишаться тільки приємні спогади. Седативний ефект, який забезпечує препарат, дозволяє максимально розслабитися, знизити тривожність, що особливо важливо для людей емоційно чутливих, недовірливих і тих, у кого був негативний досвід лікування в стоматологічній клініці.

Наші переваги стануть для вас очевидними вже після першого відвідування стоматології «Вєрно» в Змієві і Харкові. Наш стоматологічний центр – це:

 • сучасні методи діагностики, які є основою ефективного лікування;
 • безперервне підвищення кваліфікації наших співробітників – стоматологія більше за будь який інший напрямок медицини вимагає постійного вдосконалення, і ми готові вчитися;
 • повна відсутність болю, незалежно від рівня складності майбутнього лікування;
 • бездоганний сервіс і спеціальні пропозиції для тих, хто постійно лікується в нашій клініці.

Записатися на прийом, щоб пройти лікування або для консультації в клініці VERNO («Вєрно») в Змієві і Харкові можна, скориставшись послугою «зворотний дзвінок». Крім цього, записатися на прийом можна, зателефонувавши по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'язавшись з будь-якого доступного каналу зв'язку (skype, електронна пошта).

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваше ім'я
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5