Металеві брекети: особливості, переваги та недоліки

Металеві брекети - це найдешевший і популярний спосіб виправлення прикусу у дорослих і дітей. Конструкція включає в себе 20 елементів, 10 з яких фіксуються на верхню щелепу і 10 на нижню.

Застосовуються для лікування:

 1. аномалій прикусу;
 2. механічних травм щелепи;
 3. неправильного положення одного або декількох зубів.

Металеві брекети - з чого зроблені? Вироби виробляються з медичної нержавіючої сталі з використанням нікель-титанових сплавів. Не викликає алергічних та інших негативних реакцій організму.

Як кріпляться металеві брекети? Установка відбувається за допомогою кілець з металу. Спеціальна ортодонтическая дуга виготовляється з пружною і гнучкою стали - і саме вона дозволяє зміщувати зуби в правильному напрямку.

Види металевих брекетів:

 • Лінгвальні - кріпляться з піднебінної або язичної боку. Істотною перевагою буде невидимість для оточуючих. Однак для самого пацієнта вони незручні, тому потрібен час для звикання. Основною проблемою є порушення дикції після установки. Згодом дикція відновлюється і пацієнт звикає до чужорідного тіла в ротовій порожнині;
 • Вестибулярні брекети мають менш привабливий зовнішній вигляд, вони встановлюються з щічної сторони зубів, тому видно оточуючим. До них пацієнти більш легко і швидко звикають - період адаптації не перевищує 3-х днів.

Послідовність установки металевих брекетів:

 • Потрібна попередня діагностика лікаря. На цьому етапі виявляються патологічні процеси і особливості прикусу. Проводиться оцінка стану ясен, і щелепи. Робиться панорамний знімок і огляд під мікроскопом;
 • При необхідності стоматолог призначає лікування проблемних зубів або професійну чистку для видалення каменя і нальоту. Проводиться перевірка стану пломб, коронок, а також лікування захворювань ясен. Після установки брекетів збільшиться навантаження, тому порожнину рота повинна бути готовою до цього випробування;
 • Брекет-система фіксується на зубах. Модель вибирається з лікарем завчасно з урахуванням індивідуальної клінічної картини. Замки кріпляться до емалі за допомогою спеціального клею. Процес фіксації займає близько двох годин.

Металеві брекети: плюси і мінуси

Як і будь-яка система, металеві брекети мають свої переваги і недоліки. Вибирати спосіб лікування слід з лікарем. Він врахує індивідуальні особливості будови зубного ряду при виборі оптимального варіанту.

Переваги:

 • Надійність;
 • Міцність;Мінімальна травматичність;
 • Доступність;
 • Гіпоалергенність;
 • Збереження первісного кольору;
 • Наявність антикорозійного покриття;
 • Ефективність.

Недоліки

До недоліків можна віднести зовнішній вигляд. Металевий матеріал брекетів явно помітний в ротовій порожнині, через що пацієнти відчувають себе некомфортно. На початку їх використання присутній порушення мови, проте з часом людина звикає і мова нормалізується.

Термін носіння металевих брекетів

Предсказать точный срок лечения практически невозможно. Врач составляет план лечения, а затем при необходимости вносит в него корректировки. Скорость коррекции зубов зависит от факторов:

 • Передбачити точний термін лікування практично неможливо. Лікар складає план лікування, а потім при необхідності вносить до нього коригування. Швидкість корекції зубів залежить від чинників:

 • Ступінь кривизни. Кожен випадок індивідуальний, тому для створення точного плану лікування спочатку слід пройти діагностику;

 • Відстань між зубами. При скрученому положенні зуби розташовані надмірно близько один до одного. В цьому випадку необхідно штучно розширювати щелепу або видаляти зуби - все це займає додатковий час. У цьому випадку не можна точно відповісти на питання «скільки носити металеві брекети»;

 • Загальний стан здоров'я порожнини рота. Якщо знадобиться лікування зубів або ясен, то установка брекетів буде відкладена;

 • Вік пацієнта. Зайнятися виправленням прикусу можна в будь-якому віці, однак до 14 років процес проходить швидше, так як щелепа сформована в повному обсязі.

Скільки коштують металеві брекети?

Ціна залежить від обраного виду системи, складності проблеми, клініки та інших аспектів. Точну вартість зможе назвати тільки лікар, який проведе діагностику і оцінить обсяг роботи.

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!