Металеві брекети

  
   

  Формування ортодонтії, як напряму стоматології, відбувалося протягом століть, а перші роботи, які описували методи і системи для виправлення прикусу, були видані ще на початку 18 століття. Класикою сучасної ортодонтії є металеві брекети, які поступаються конструкціям з кераміки в естетиці, але випереджають всі відомі системи в ефективності, дозволяючи виправляти серйозні порушення прикусу і росту зубів.

  Як влаштовані брекети металеві

  Металеві брекети – це надійні і затребувані конструкції, відносно невисока естетичність яких повністю компенсується їх ефективністю. Найчастіше вони виготовляються зі сплавів нікелю або медичної нержавіючої сталі. З огляду на те, що нікель здатний викликати алергічні реакції, брекети можуть покриватися напилюванням із золота.

  Металеві брекети: плюси і мінуси

  Переваги брекетів з металу:

  • підходять для усунення порушень будь-якого типу, незалежно від ступеня їх вираженості;
  • висока міцність;
  • мінімально можливі терміни лікування;
  • простий догляд.

  Недоліки металевих брекет-систем:

  • можуть бути джерелом механічного подразнення м'яких тканин;
  • добре помітні для оточуючих;
  • можуть викликати алергічні реакції.

  Види конструкцій

  Класифікація брекетів здійснюється на підставі способу установки і фіксації дуги. Залежно від способу установки брекети бувають:

  • вестибулярні;
  • лінгвальні.

  Залежно від способу фіксації дуги:

  • лігатурні;
  • безлігатурні.

  Для фіксації вестибулярних брекетів використовується зовнішня сторона зубів. Вони добре помітні в роті, що дещо знижує їх популярність. Сучасні зразки цієї категорії брекет-систем мають невеликі габарити і комфортні в носінні.

  Щоб закріпити лінгвальні брекет-системи використовують тильну поверхню зубів, і для оточуючих вони абсолютно непомітні. Це ефективні ортодонтичні конструкції, які на додаток до всіх своїх достоїнств дозволяють уникнути психологічного дискомфорту під час тривалого лікування.

  До складу лігатурних систем входять лігатури, якими брекети закріплюються на дузі. Для більшої естетичності гумки випускають сріблястими, чорними, білими. Використовуючи такий колір можна відтінити емаль, зробити зуби білішими, а за бажанням клієнт може обрати гумки під колір очей або шкіри.

  Для того, щоб закріпити безлігатурні системи, використовуються спеціальні замочки, які є частиною брекет-системи. Корекція положення дуги в цьому випадку проводиться один раз на 3-4 місяці, а для лігатурних брекетів період між корекціями становить 3-4 тижні.

  Скільки носити металеві брекети

  Термін лікування варіюється в досить широких межах і залежить від масштабності порушень і індивідуальних особливостей. У середньому лікування займає близько року, але при значних дефектах може тривати до 2,5 років. Основні фактори, які впливають на тривалість лікування:

  • Характер і ступінь порушень. Тривалість лікування збільшується при виражених дефектах, кривизні зубів.
  • Міжзубна відстань. Для корекції скупченості задіюються додаткові пристосування, а в деяких випадках проводиться видалення окремих зубів, що також збільшує термін лікування.
  • Стан порожнини рота. У разі виявлення до установки брекетів захворювань зубів, порожнини рота, проводиться лікування – чим їх менше, тим швидше будуть встановлені брекет-системи.
  • Вік. Корекція порушень можлива в будь-якому віці, але найбільш ефективна вона в період, коли кісткова система сформована не в повному обсязі, тобто до 14 років.
  • Види брекетів. При установці самолігуючих конструкцій час лікування скорочується на чверть.

  Установка металевих брекетів

  Перед початком робіт лікар-ортодонт оцінює стан порожнини рота. На етапі діагностики проводяться наступні роботи:

  • рентгенологічне дослідження зубних рядів – ортопантомограми, телерентгенограми;
  • фотографії обличчя і зубів;
  • отримання відбитків і зліпків зубів;
  • за необхідності проводяться дослідження в артикуляторі.

  Залежно від результатів обстеження, перед установкою брекетів проводиться лікування карієсу, лікування патологій м'яких тканин, видалення зубного каменю. Брекет-системи експлуатуються в абсолютно здоровій порожнині рота.

  Як кріпляться металеві брекети? Для цього використовуються спеціальні ортодонтичні матеріали, які забезпечують надійне зчеплення окремих елементів з емаллю. У паз кожного брекета, закріпленого на поверхні зуба, вводиться дуга, після чого закривається кришка: від центру до бічних відділів. У випадку з лігатурними конструкціями дуга фіксується на брекетах за допомогою еластичних або металевих лігатур.

  Дуга створює необхідний коригуючий тиск, який регулярно контролюється лікарем. Підтягується дуга приблизно раз на місяць, а кожні 3-4 місяці виконується професійне чищення зубів.

  Брекет-система металева підходить для усунення майже будь-яких патологій прикусу. Щоб закріпити результати, після основного лікування на внутрішній поверхні зубів можливе встановлення незнімної дуги. У якості альтернативи також можна використовувати капи, які носять у нічний період і протягом декількох годин у денний час.

  Особливості лікування брекет-системами

  Для того щоб підвищити ефективність лікування, необхідно дотримуватися наступних простих правил:

  • Під час лікування гігієнічні процедури треба проводити частіше, ніж зазвичай. Чистити зуби необхідно після кожного прийому їжі, а якщо це неможливо, потрібно полоскати рот водою.
  • Чистити зуби необхідно не тільки щіткою, а й спеціальними пристосуваннями: іригатором, йоржиком, ниткою.
  • Під час лікування слід обмежити вживання твердих продуктів, а також таких, що містять пігмент (кава, чай, вино).

  Брекети з металу в Харкові і Змієві

  Металеві брекети, термін носіння яких у порівнянні з іншими конструкціями мінімальний, можуть використовуватися для лікування порушень у дорослих і дітей. Їм немає рівних за ефективністю, а доцільність їх застосування визначає лікар-ортодонт. Запишіться на консультацію, і ви дізнаєтеся, що являють собою металеві брекети, з чого вони виготовлені, як буде проходити процес лікування.

  Основні переваги стоматології Verno:

  • сучасні методи діагностики із застосуванням цифрового візіографа і комп'ютерного томографа, які гарантують отримання оперативних і достовірних результатів;
  • висока кваліфікація фахівців клініки, яка забезпечується безперервним процесом навчання;
  • лікування без болю завдяки використанню комп'ютерної анестезії STA;
  • поєднання високої якості лікування, бездоганного сервісу, доступних цін і спеціальних умов для постійних клієнтів.

  Щоб записатися на консультацію до стоматологічної клініки Verno («Вєрно») в Харкові або Змієві, заповніть заявку на сайті. Дізнатися, скільки коштують металеві брекети в Україні, безкоштовно проконсультуватися можна, зв'язавшись з нами телефоном або через один з каналів зв'язку, вказаному на сайті.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5