Ретейнери для зубів

  
   

  Для формування правильного прикусу і вирівнювання зубів недостатньо лікування брекетами. Після основного курсу корекції порушень починається ретенційний етап (закріплення результатів), під час якого пацієнт носить спеціальні ортодонтичні апарати – ретейнери для вирівнювання зубів. Їх основна функція – запобігання зсуву зубного ряду до початкового стану.

  Що таке ретейнери для зубів

  Ретенційний період – обов'язковий етап ортодонтичного лікування. Для стабілізації результатів використовуються два типи конструкцій:

  • незнімний ретейнер – металева дуга, яка фіксується на внутрішній стороні зубного ряду;
  • знімний ретейнер – пластина з основою з полімерного матеріалу і металевих дуг;
  • елайнер.

  На практиці зазвичай використовується комбінований варіант: незнімний ретейнер і капа. Тривалість ретенційного етапу варіюється в широких межах і залежить від віку пацієнта, порушень прикусу та інших чинників. У середньому термін у два рази більший за термін лікування брекетами. Знімні апарати носять за графіком, встановленим лікарем. Крім цього, ретейнери виконують «сигнальну» функцію – певні проблеми, пов'язані з їх експлуатацією, свідчать про те, що зубний ряд почав зміщуватися.

  Ретенційний етап з незнімними ретейнерами

  У більшості випадків незнімні конструкції встановлюються на верхній і нижній щелепах. При лінгвальному способі фіксації металевий дріт або стрічка закріплюється пломбувальним матеріалом на передніх зубах. Процес фіксації – швидкий і безболісний етап. Щоб поліпшити адгезію і захистити емаль, на неї наноситься спеціальний препарат, а вся процедура займає близько півгодини. Видалення ретейнера також не займає багато часу: для цього відокремлюється композитний матеріал, що фіксує дугу, а зуби шліфуються, для того, щоб прибрати залишки матеріалу.

  Тонкий дріт не порушує дикції, не заважає жуванню, а період адаптації до ретейнера – кілька днів. Конструкція непомітна для оточуючих, тому пацієнт продовжує вести звичний для нього спосіб життя. Єдине обмеження – необхідно дотримуватися обережності при вживанні твердої їжі.

  За зоною кріплення трейнерів необхідний регулярний догляд. Чистити зуби треба ретельніше, оскільки доступ до них ускладнений через встановлення дуги. У цьому випадку доцільно використовувати іригатор, а за необхідності – ополіскувачі. Слід регулярно проводити професійне чищення і проходити огляди у лікаря, що забезпечить своєчасне виявлення карієсу, запальних процесів.

  Ретенційний етап зі знімними ретейнерами

  Ретейнери для зубів створюються з гіпоалергенних полімерних матеріалів. Матеріал майже не помітний у роті, тому пацієнти не відчувають психологічного дискомфорту при носінні ретейнерів у денний час. Знімні ретейнери також виготовляються за зліпком: основа з полімерного матеріалу повторює форму піднебіння/ясен, а дуги фіксують зуби. Найчастіше вирівнювання зубів ретейнерами здійснюється на верхній щелепі. Основні переваги знімних апаратів:

  • мінімально можливий період адаптації;
  • не заважають вживанню їжі;
  • не ускладнюють гігієну, оскільки є знімними конструкціями;
  • очищаються звичайною зубною щіткою і періодично промиваються в спеціальному розчині.

  Зберігати ретейнери краще в спеціальних боксах, що дозволить уникнути їх пошкодження, утримувати їх в чистоті. Єдиний недолік знімних конструкцій – за дисципліну під час лікування відповідає сам пацієнт, а при нерегулярному носінні ефективність лікування буде вкрай низькою.

  Виправлення прикусу ретейнерами в Харкові та Змієві

  Ретейнери на зуби (Харків, Зміїв) використовуються не лише для корекції прикусу, а й для лікування багатьох порушень у нижньощелепному суглобі. За їх допомогою усувається підвищений тонус жувальних м'язів, глибокий прикус, логопедичні проблеми. Крім цього, ретейнери для зубів, ціна яких вказана в розділі «Ціни» нашого сайту, ефективні в боротьбі зі шкідливими звичками.

  Повною мірою відчути переваги нашої стоматологічної клініки можна, хоча б один раз відвідавши її. Ми пропонуємо:

  • сучасні методи дослідження, які є основою ефективного лікування;
  • ми проводимо лікування відповідно до міжнародних стандартів та протоколів;
  • інноваційна система знеболювання STA гарантує повну відсутність болю, у тому числі під час введення анестетика;
  • нашим постійним пацієнтам ми пропонуємо спеціальні умови співпраці.

  Щоб записатися на прийом до клініки Verno («Вєрно»), скористайтеся послугою «зворотний дзвінок». Крім цього, зробити це можна, зателефонувавши по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'язавшись з будь-якого доступного каналу зв'язку (skype, електронна пошта). Дізнатися, скільки коштують ретейнери зубів, можна у відповідному розділі сайту або під час консультації.

   

  Вартість лікування ретейнерами

   

  Назва послуги Вартість 
  Консультація лікаря-ортодонта 500 грн.
  Ретейнери (1 щелепа) 2500 грн.

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5