Видалення зуба мудрості

Восьмі зуби або треті моляри, які відомі більшості людей як «зуби мудрості», формуються ще в 4-5 річному віці. Зазвичай через пізнє прорізування вони розвиваються неправильно, що є показанням для їх видалення. Стоматологія «Вєрно» пропонує видалення зуба мудрості в Харкові і Змієві, але перед тим як ви запишитесь на прийом, ми докладно розповімо про цю послугу.

Навіщо людині зуби мудрості

Сучасна людина отримала їх у спадок від предків, які були змушені харчуватися переважно твердою їжею – для її пережовування були потрібні потужні щелепи. З роками раціон харчування людини змінився і на її столі присутні переважно термічно оброблені продукти, тому восьмі зуби втратили свою актуальність, а сама щелепа зменшилася. Тепер все частіше можна зустріти людей, у яких зачатки зубів мудрості не формуються зовсім.

Чи обов'язково видаляти зуби мудрості

У переважній більшості випадків зуби мудрості розвиваються з порушеннями, які виражаються в зміщенні, нахилі, неповному прорізуванні, що призводить до запальних процесів у кістці і м'яких тканинах. Такі порушення викликані розміром щелепи, яка сьогодні вже не здатна вмістити всі зуби, а нестача простору призводить до скупченості зубів або ретенції. Зуби мудрості починають прорізуватися тоді, коли формування кісткової системи завершено, тому для третіх молярів місця виявляється недостатньо.

У багатьох людей крім неприємних відчуттів можуть виникати серйозні ускладнення, які виявляються в запальних процесах, спровокованих прорізуванням зуба. Ясна навколо моляра можуть набувати форму капюшона, у якому збираються залишки їжі, наліт, розмножуються бактерії – вони стають причиною гнійних запалень і неприємного запаху.

Якщо зуб мудрості розвивається нормально, але уражений карієсом, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо доцільності його лікування. Чи потрібно видаляти третій моляр? При нестачі місця в щелепі зуб мудрості буде змагатися з зубами, розташованими поруч, тому ускладнення практично неминучі. У таких випадках найкраще рішення – видалення зубів мудрості.

Видалення зуба мудрості: чи боляче це

Саме біль є основною перешкодою на шляху до життя без дискомфорту і ускладнень. Людей лякає не ускладнення після операції, а біль під час її проведення. Знеболювальної дії сучасних анестетиків достатньо для того щоб хірургічне лікування пройшло без страждань.

У тих випадках, коли пацієнт відчуває сильний страх або очікується складне видалення, яке вимагає багато часу, операція проводиться під загальною анестезією або седацією у присутності анестезіолога, який визначає дозу анестетика і контролює стан пацієнта.

У яких випадках необхідно видалити зуб мудрості

Лікування «вісімок» – непросте завдання, але мета будь-якого стоматолога – зберегти зуб. Тому рішення про видалення третього моляра приймається на підставі результатів діагностики. Основні показання для видалення зубів мудрості:

 • неправильно розташований і непрорізаний зуб є причиною травм сусідніх зубів і м'яких тканин;
 • значне ураження коронки карієсом;
 • перикоронарит;
 • необхідність забезпечення правильного переміщення молярів при лікуванні брекетами;
 • наявність кісти;
 • запальні захворювання (пульпіт, періодонтит).

Видалення зуба мудрості: методи проведення операції

Вибір методу видалення залежить від розташування і стану третього моляра. Якщо він розташований у верхній щелепі, а його коронкова частина добре візуалізується і достатньо міцна, то проводиться просте видалення. Зуби мудрості в нижній щелепі мають потужний корінь, а щелепні кістки тут дуже щільні. У цьому випадку проводиться розсічення ясен, видаляється частина альвеолярної кістки, щоб отримати доступ до зуба. Це складне видалення зуба мудрості.

Як відбувається видалення зуба мудрості, особливості операції:

 • Анестезія. При простому видаленні достатньо використання місцевих анестетиків, а при екстракції ретинованих молярів або зубів на нижній щелепі може знадобитися загальний наркоз.
 • Час операції. Якщо зуб можна видалити щипцями, то процедура займає не більше 15-20 хвилин. При складному видаленні потрібен розріз ясен, видалення частини кістки, а також розсічення кореня з подальшим витяганням зуба по частинах. У цьому випадку операція може тривати близько 2 годин.
 • Інструменти. При складних видаленнях (наприклад, видалення ретинованого зуба мудрості) використовуються не лише щипці, але й скальпель, долото, екскаватор, бормашина.
 • Реабілітаційний період. При великих травмах м'яких тканин і кісток потрібне тривале відновлення. Щоб запобігти ускладненням лікар призначає пацієнтові антибіотики і полоскання порожнини рота засобами, що містять антисептичні добавки.
 • Кількість візитів. При складному видаленні обов'язковий повторний візит до лікаря з метою контролю процесу загоєння, зняття швів.

Етапи проведення операції:

 • Знеболювання (місцева анестезія або загальний наркоз – у залежності від складності операції).
 • Обробка антисептиками.
 • У разі складного видалення виконують розсічення м'яких тканин, відшарування клаптя від шийки кореня і кістки.
 • У залежності від клінічного випадку, моляри витягують цілком, частинами, висвердлюючи отвір у кістці або шляхом видалення ділянки кісткової тканини.
 • Видалення з лунки залишених фрагментів.
 • Обробка антисептичними засобами для запобігання інфікування.
 • Накладення швів (у разі необхідності).

Видалення зуба мудрості: ускладнення після операції

Наслідками будь-якого інвазивного втручання можуть бути ускладнення різного ступеня тяжкості, які проявляються у вигляді набряку м'яких тканин, болю, підвищення температури тіла, погіршення загального стану. Найчастіше подібні симптоми зникають протягом декількох днів.

При складній екстракції можливі серйозні ускладнення. Чим небезпечне видалення зуба мудрості в цьому випадку:

 • кровотеча (ймовірність підвищується при високому АТ, під час менструацій);
 • розвиток альвеоліту, для якого характерні запалення з посиленням больового синдрому, що виникають через пошкодження згустку з лунки;
 • ушкодження сусідніх зубів;
 • пошкодження трійчастого нерва, наслідком якого є втрата чутливості в області проведення операції.

Видалення зуба мудрості: післяопераційний період

Після проведення операції лікар дає рекомендації пацієнтові щодо раціону харчування, догляду за порожниною рота, призначає препарати для лікарської терапії. Для запобігання розвитку запальних процесів і інфекційних захворювань, пропонується вживання антибіотиків, а також щоденні процедури полоскання антисептиками, наприклад, хлоргексидином або звичайним сольовим розчином. Полоскання слід виконувати обережно, оскільки занадто інтенсивний рух рідини в роті може призвести до видалення згустку з лунки.

Протягом декількох днів після операції для пережовування їжі слід використовувати зуби, які знаходяться на стороні, де не проводилося видалення. Не слід відвідувати пляжі, лазні, приймати гарячі ванни – це може спровокувати кровотечу. Для прискорення загоєння рани рекомендується відмовитися від паління.

Видалення зуба мудрості в стоматологічному центрі «Вєрно» (Харків, Зміїв)

Видалення «вісімки» – одна з найбільш затребуваних послуг у стоматологічних клініках. На жаль, розвиток зубів мудрості дуже часто пов'язаний з різними ускладненнями: перикоронаритом, периоститом, деформаціями зубного ряду і т.і., тому цей процес має бути під постійним контролем лікаря-стоматолога. Ціни на видалення зуба мудрості залежать від складності клінічної ситуації.

Основні переваги стоматології Verno:

 • незалежно від виду і обсягів лікування, ми використовуємо тільки сучасні методи діагностики, що дозволяє отримувати необхідні дані швидко і гарантує їх достовірність;
 • будь-які маніпуляції в нашій клініці безболісні, для чого ми використовуємо     комп'ютерну анестезію STA;
 • наші співробітники регулярно підвищують свою кваліфікацію, тому ми завжди використовуємо найсучасніші методи лікування.

Щоб записатися на консультацію до стоматології Verno в Змієві («Діамант») і Харкові, скористайтеся послугою «зворотній дзвінок», заповнивши спеціальну форму на сайті. Також ви можете подзвонити по одному з телефонів, вказаних на сайті.

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваше ім'я
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5