Нейлонові протези

Нейлонові протези – це чергове ноу-хау, винаходу якого ми зобов'язані фахівцям в області ортопедичної стоматології з США. Українські стоматологи стали використовувати гнучкі ортопедичні конструкції в зубному протезуванні зовсім недавно. Особливість протезів з м'яких матеріалів у простоті використання і натуралістичності. Завдяки м'яким протезам заміщення відсутніх зубів істотно спростилося і для лікаря, і для пацієнта.

Стоматологічна клініка VERNO (Харків) опанувала нову технологію протезування. Тут можна замовити силіконові протези зубів різної складності та конструкції. Записуйтеся на консультацію до стоматолога, і ми допоможемо вам повернути гарну посмішку.

Нейлонові зубні протези – види і особливості

Протез з м'якого силікону або нейлону – це пластинка у вигляді ясен – основа для керамічних і металокерамічних коронок. Така ортоконструкція виготовляється повністю з еластичних матеріалів (без металу). З нейлону роблять знімні протези, які кріпляться до щелепи, як присоска, і фіксуються на опорних зубах. Навіть кламери (фіксувальні елементи) виготовляють з такого ж матеріалу, що і весь протез.

Нейлонові зубні протези класифікують за кількістю зубів, які потрібно замістити в зубному ряду:

 • повні ортопротези – вироби, які призначені для установки на всю щелепу, відновлюють весь зубний ряд;
 • часткові – призначені для реконструкції зубного ряду, якщо в ньому відсутні кілька сусідніх зубів;
 • міні (одиничні) нейлонові протези – використовують для заповнення відсутніх зубів (одного або декількох, але розташованих не поруч).

Кламери застосовують в конструкціях для протезування одного або декількох зубів. При повній адентії під опорні коронки встановлюють імпланти. Нейлоновий протез на верхній щелепі кріпиться шляхом вакуумного присмоктування, а на нижній щелепі, щоб конструкція добре трималася, необхідно додатково фіксувати її за допомогою клею.

Крім того м'які протези класифікують за матеріалом виготовлення:

 • нейлонові (вінілові) зубні протези;
 • силіконові протези зубів.

У м'яких протезах спочатку використовували нейлон. Навіть з появою нових, більш практичних і привабливих матеріалів, м'які протези продовжують називати нейлоновими. Варто відзначити, що силіконові зубні протези м'якші, мають більш реалістичний відтінок, у використанні створюють відчуття власних зубів, не вбирають запахи, пацієнт до них швидко звикає.

Показання та протипоказання для установки м'яких зубних протезів

Вініловий зубний протез показаний за таких умов:

 • одинична, часткова або повна адентія;
 • алергія на метали;
 • протипоказання до установки імплантів, інших видів знімного протезування (діабет, захворювання серця і судин, епілепсія та ін.);
 • пародонтоз 1 і 2 ступеня;
 • у якості тимчасового протеза на час, поки приживається імплант для незнімного протеза.

У м'яких протезів немає вікових протипоказань. Вони підходять і людям похилого віку, і дітям.

Силіконові зубні протези протипоказані, якщо:

 • у пацієнта запущений пародонтит, хронічні запальні захворювання ясен, рухливі зуби;
 • висока рухливість слизової ясенної тканини;
 • зуби (коронки), які залишилися на щелепі, недостатньо високі;
 • надмірна атрофія кісткової тканини.

Крім того, гелеві зубні протези (акрилові) підходять не всім, тому що можуть викликати алергію.

Які переваги мають силіконові зубні протези

Еластичні протези вважаються універсальними, найпростішими в установці і одними з найбільш зручних у використанні. Якщо говорити про переваги м'якого протезування, то їх чимало:

 • Повна аналогія справжнім зубам і яснам.

Такий ефект досягається завдяки унікальним характеристикам матеріалу протеза. Він має прозору структуру, лікар може підібрати відтінок, який найбільше відповідає кольору ясен. З силіконовими протезами ви можете собі дозволити знову широко посміхатися, оскільки навіть з близької відстані ваш співрозмовник не помітить підміни.

 • Міцність кріплень.

Кламери і присоски – види фіксації, які непомітні для оточуючих. При цьому вони відмінно утримують ортопедичну конструкцію і забезпечують її функціональність. З нейлоновими протезами можна їсти тверду їжу, займатися спортом (у тому числі екстремальним).

 • Гіпоалергенність.

На відміну від металів, силіконові протези безпечні для здоров'я пацієнтів. Вони не вступають у реакцію з мікросередовищем ротової порожнини, абсолютно біоінертні (виняток становлять акрилові вироби).

 • Комфорт.

Швидка адаптація, відчуття, як зі своїми зубами, жодних перешкод для артикуляції – в усіх відношеннях це дуже зручний виріб. З вініловими протезами можна спати, проходити різні види діагностики. Зняття і фіксація протеза проходить безболісно, без пошкоджень зубної емалі і слизової.

Недоліки нейлонових протезів

Є кілька особливостей, які потрібно враховувати пацієнтам при використанні еластичних ортопротезів:

 • якщо жувати частіше на одну сторону, у цьому місці збільшується навантаження на ясна, протез може деформуватися, завчасно вийти з ладу;
 • ортопедичні конструкції на м'якій основі не дуже довговічні – протез поступово деформується, його термін служби не перевищує 7 років;
 • внутрішня поверхня нейлонових протезів має шорстку структуру, де постійно накопичуються бактерії, утворюється наліт, тому при м'якому протезуванні потрібно більше уваги приділяти якості гігієнічних процедур, ретельно чистити протез, періодично проводити чищення в стоматології.

М'яке протезування у Verno в Харкові

Втрата зубів – це проблема, якої не потрібно соромитися. Її потрібно вирішувати. І стоматологічний центр «Вєрно» (Харків, Зміїв) допоможе вам це зробити швидко і найкращим чином.

На консультації стоматолог-ортопед проведе діагностику і визначить, який тип протезування буде оптимальним у вашій ситуації. Перед протезуванням лікар проводить лікування ясен, карієсу зубів, робить зліпки. У процесі виготовлення протезів немає затримок, всі роботи проводяться швидко і точно.

Від гарної посмішки вас відділяє один крок – записуйтеся на консультацію до стоматолога клініки VERNO на зручний час.

Ціни на послуги
 • Нейлонові протези5000 грн
відгуки
Написати відгук
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!