Протезування з фіксацією на імплантатах: способи, особливості, переваги

Протезування зубів на імплантатах - це установка конструкції, яка заміщає втрачені зуби. Спочатку пацієнтові імплантують штучні коріння, а потім проводиться процедура протезування.

Методи протезування на імплантатах:

 1. Незнімні протези
  • Зубні коронки. Це простий і естетично красивий вид зубного протеза. Зовні нова коронка не буде відрізнятися від інших зубів, тому психологічний дискомфорт при спілкуванні відсутня. Виконує такі ж функції, що і натуральний зуб. Такий спосіб протезування відмінно підходить при втраті одного або декількох зубів;
  • Мостовидні протези на імплантатах застосовуються при протезуванні ділянки зубного ряду, де відсутня кілька зубів. Кількість необхідних імплантатів визначається індивідуально в залежності від обсягу протезованих ділянки. Це питання вирішує лікар, який буде проводити лікування.
 2. Знімні зубні протези

Підходять для людей, які втратили багато зубів і зі значною атрофією кістки щелепи. Пацієнт отримує якісну і надійну фіксацію конструкції. Йому ставлять кілька імплантів, на яких будуть стояти кріплення у вигляді замків або кнопок. З їх допомогою буде здійснюватися фіксація протеза.

Тривалість використання такого протеза становить до 10 років, а потім його змінюють на нову конструкцію. Такий вид протезування відрізняється тим, що пацієнт має можливість легко зняти конструкцію без візиту до стоматолога. Вживлені компоненти при якісному догляді не мають обмежень по терміну експлуатації.

 1. Умовно-знімні протези на імплантатах

Відрізняються тим, що пацієнт самостійно зняти протез не зможе. Конструкція кріпиться з використанням гвинтів. Тому для зняття протеза їх слід викрутити, що зробити в домашніх умовах неможливо.

Такий метод протезування рекомендований при адентії, коли пацієнт хоче отримати незнімну конструкцію з мінімально допустимою кількістю імплантатів. Відбувається вживлення декількох дентальних імплантів, на які закріплять протез з гвинтовою фіксацією. Види зубних протезів на імплантатах відрізняються характерними особливостями, тому підібрати оптимальний варіант допоможе стоматолог. Останнім часом умовно-зйомні конструкції з опорою на дентальні імпланти набули особливої популярності завдяки можливості виготовлення тимчасової протезної конструкції до початку самої операціїї із встановлення імплантів.

Переваги:

 • Протези ставлять безпосередньо на імпланти. Здорові зуби в цьому процесі не беруть участь. Такі зуби не знімаються, на відміну від знімних конструкцій;
 • Термін служби не обмежений, а елементи протеза можна замінити при необхідності;
 • Естетичний зовнішній вигляд. Конструкція не виділяється в порожнині рота, тому не викликає психологічного дискомфорту;
 • Функціональність. Протези повністю відновлюють функції втрачених зубів.

Металокераміка на імплантатах

Металокераміка - штучний матеріал, який естетично виглядає на зубах і не викликає алергічних реакцій. Витримує навантаження, тому не варто переживати, що конструкція трісне при прийомі їжі. Має вигідну вартість і довгий термін експлуатації.

Використання металу гарантує надійність і міцність. Зверху він покривається шаром кераміки. Кераміка може бути будь-якого відтінку, тому вона не буде відрізнятися від кольору природних зубів. Металокераміка вважається відмінним варіантом і користується популярністю в стоматології.

Цирконієві коронки на імплантатах

Коронки, виготовлені з діоксиду цирконію, фіксуються на імплантатах. Це безметалловая конструкція, ідеально підходить пацієнтам, у яких алергія на метал. Має гарний естетичний зовнішній вигляд. Є оптимальним вибором за багатьма критеріями.

Протезування на імплантатах - етапи установки:

 1. Протезування на імплантатах - етапи установки:
 2. Діагностика, виконання знімків і складання плану лікування.
 3. Обстеження пацієнта, яке дозволяє виключити протипоказання.
 4. Розробка шаблонів і виконання моделювання.
 5. Професійне чищення зубів.
 6. При необхідності - здійснюється санація порожнини рота.

Далі слід хірургічний етап, який включаетнепосредственно постановку дентального імплантату (імплантація) і після періоду інтеграції, який триває в середньому 2-4 місяці, починається етап протезування на імпланти після чого відбувається формування ясна і установка абатмента. На ортопедичному етапі після зняття відбитків, проводиться виготовлення коронок, потім їх фіксують на абатменти.

Щоб вибрати оптимальний варіант протезування слід звернутися до лікаря, який після діагностики озвучить рекомендації. Ціна буде залежати від клінічної ситуації пацієнта і використовуваних матеріалів.

Цены на услуги
відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!