Незнімні протези

Зуби випадають не тільки від старості. У будь-якому віці можна позбутися одного або декількох зубів через несприятливі спадкові фактори, не вилікувані вчасно стоматологічні захворювання, в результаті травми і навіть на тлі стресу. Але втрата зуба сьогодні – не трагедія, оскільки за останні роки в ортопедичній стоматології вдалося домогтися величезного прогресу в протезуванні, а сучасні незнімні зубні протези забезпечують повноцінну естетичну і функціональну заміну власних зубів пацієнта.

Протезування із застосуванням новітніх технологій, матеріалів у стоматологічній клініці VERNO (Зміїв, Харків) поверне вам гарну посмішку, впевненість у собі вже за пару візитів до стоматолога.

Незнімний зубний протез: показання до установки

Призначення незнімних ортопедичних конструкцій – це відновлення функції і естетики зубного ряду, а також збереження здоров'я інших зубів пацієнта (при видаленні навіть однієї одиниці відбувається нерівномірний розподіл навантаження на сусідні здорові зуби, що може призвести до їх руйнування).

Показанням до незнімного протезування є:

 • сильне руйнування твердих тканин зуба (60% і більше);
 • втрата одного/декількох зубів, що спричинило порушення жувальної функції;
 • наявність пошкоджень, відколів на зубах;
 • вроджені дефекти, гіперчутливість;
 • порушення прикусу.

Незнімні зубні протези: види

Цей тип ортоконструкцій класифікують за кількома параметрами. Так, у залежності від матеріалу виготовлення коронки розрізняють:

 • керамічні незнімні протези;
 • незнімні металокерамічні протези.

Залежно від призначення в стоматології використовуються постійні і тимчасові незнімні протези.

Але головний критерій класифікації – це тип конструкції виробу.

Незнімні протези на імплантах

Протезування на імплантах проводиться при заміщенні одного зуба і в разі повної адентії зубного ряду. Перший етап протезування – імплантація імпланта. Після цього потрібен якийсь час на те, щоб штучний корінь прижився (на нижній щелепі – 2-3 місяці, на верхній – 4-6 місяців). Якщо інтеграція імпланта пройшла успішно, проводиться установка незнімного протеза.

При відсутності на щелепі всіх зубів використовуються суцільнолиті незнімні протези на всю щелепу з установкою на 4-8 імплантатах. Виготовлення коронок у протезуванні на імплантах здійснюється з матеріалів високої якості, міцності, естетичних характеристик. Візуально незнімні протези на імплантах не відрізняються від натуральних зубів.

Незнімні протези без імплантації

Крім протезування з імплантацією штучного кореня в стоматології «Вєрно» виготовляють і встановлюють різні види незнімних протезів, для яких не потрібна імплантація. Це такі ортопедичні вироби, як коронки, вкладки, вініри, мостоподібні протези.

Коронки

Установку коронок показано:

 • при масштабному руйнуванні коронкової частини зуба (на 60% і більше);
 • при підвищеній стертості зубів;
 • для забезпечення опори при установці мостоподібного протеза.

У виготовленні коронок використовуються різні матеріали:

 • цирконій;
 • кераміка;
 • металокераміка;
 • пластмаса.

З пластика виготовляють тимчасові незнімні протези. Металокерамічні коронки – найпопулярніший варіант незнімних протезів без імплантації. Вони виготовлені з металевого каркаса і вкриті шаром кераміки, виглядають естетично, характеризуються високою міцністю, найчастіше використовуються у протезуванні бічної групи зубів.

Керамічні та цирконієві вироби відносяться до категорії безметалевих незнімних протезів. Особливість і перевага таких ортопедичних конструкцій – це максимально натуральний вигляд. Безметалеві коронки гіпоалергенні, мають таку саме прозорість, як природна емаль зубів.

Вініри

Вініри становлять собою тонкі пластинки з кераміки, які кріпляться на зубах за допомогою спеціального клею. За кольором, прозорістю вони повністю відповідають власним зубам пацієнта.

Показання до використання вінірів в ортопедичній стоматології:

 • естетичні дефекти (викривлення, пігментація);
 • відколи;
 • гіперестезія зубів.

Установка вінірів є найкращим варіантом естетичної реставрації фронтальної групи зубів (зона посмішки).

Незнімні мостоподібні протези

Такий тип протеза використовують, коли необхідно виконати протезування кількох сусідніх зубів. Існує два варіанти фіксації конструкції:

 • коронками на опорних зубах (для цього опорні зуби обточують під коронки);
 • адгезивним методом (з кріпленням протеза з внутрішньої сторони опорного зуба без обточування).

Переваги незнімних протезів зубів

Пацієнти часто задають питання: що краще – знімні чи незнімні протези. На це питання не існує єдиної правильної відповіді, тому що в кожному окремому випадку лікар ортопед обирає індивідуальний варіант протезування у відповідності до клінічних показань, результатів діагностики, можливостей пацієнта.

Незнімні конструкції в порівнянні зі знімними коштують дорожче, складніші в установці. У випадку з протезуванням на імплантатах процес ортопедичного лікування може тривати до 6 місяців. Проте, незнімні протези мають незаперечні переваги:

 • натуральний вигляд;
 • моментальна адаптація (протези імітують анатомічну форму, положення власного зуба пацієнта і повноцінно виконують його функції);
 • тривалий термін служби;
 • збереження щільності щелепної кістки.

Незнімне протезування зубів у Харкові: стоматологія VERNO

Центр стоматології «Вєрно» (Харків, Зміїв) пропонує найефективніші методи відновлення функцій та естетики зубного ряду. Ми використовуємо в протезуванні досвід найкращих клінік Ізраїлю, Австрії, Італії, Німеччини, виконуємо протезування як при частковій, так і при повній адентії, гарантуємо комфорт та безболісність усіх процедур.

Щоб уточнити, скільки коштують незнімні зубні протези (ціни в Харкові), записатися на консультацію до ортопеда клініки VERNO, просто залиште заявку на сайті, і адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом.

відгуки
Написати відгук
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!