Лікування кореневих каналів

Своєчасно виявлений карієс успішно піддається лікуванню. Але багато пацієнтів нехтують рекомендаціями стоматологів про проходження регулярного профілактичного огляду і звертаються до стоматологічної клініки, коли зуби, уражені карієсом, знаходяться в занедбаному стані. Нестерпний зубний біль – це якраз ознака запущеного карієсу, коли інфекція досягла коренів, пульпи (нервові закінчення, кровоносні судини, що забезпечують живлення зубів). У цьому випадку в стоматології проводиться лікування каналів зуба, і тільки потім реставрація або пломбування самого зуба.

У разі гострого зубного болю ви можете отримати екстрену допомогу в центрі сучасної стоматології «Вєрно» (Харків, Зміїв). Лікування, пломбування кореневих каналів проводять досвідчені стоматологи-ендодонтисти, які використовують всі можливості, щоб навіть у критичній ситуації зберегти зуб і повернути пацієнтові красиву, здорову посмішку.

Ендодонтичне лікування кореневих каналів: показання

Лікування кореневих каналів зуба проводиться в разі:

 • запущеного глибокого карієсу;
 • ускладненого карієсу (гострий, хронічний пульпіт);
 • періодонтиту (запальний процес в тканинах періодонта);
 • необхідності девіталізації зуба під коронку при реставрації, у протезуванні, якщо зуб є опорним для ортопедичної конструкції;
 • травми зуба з пошкодженням пульпи.

Необхідність ендодонтичного лікування лікар визначає за результатами комплексної (візуальної та апаратної) діагностики.

Лікування кореневих каналів: етапи

Ендодонтичне лікування – це цілий комплекс заходів, які вирішують такі завдання:

 • усунення осередку запалення;
 • збереження зуба;
 • відновлення та продовження життя зуба.

Процес лікування кореневих каналів включає наступні етапи:

 • Діагностика – огляд, цифрова рентгенографія, панорамний знімок або комп'ютерна томографія – за показаннями. Мета діагностики – оцінка масштабів поширення інфекції, візуалізація розташування, будови кореневих каналів.
 • Знеболення. У стоматології «Вєрно» використовуються ефективні, безпечні препарати місцевої анестезії, а також комп'ютерна анестезія STA, завдяки яким лікування кореневих каналів проходить без болю.
 • Підготовка до ендо-лікування – препарування емалі, видалення ураженого інфекцією дентину, формування порожнини і доступу до пульпи. У разі невеликого запалення на цьому етапі стоматолог встановлює лікарську вкладку в порожнину зуба і проводить тимчасове пломбування. Чищення каналів зуба (видалення нерва) проводиться в разі, якщо терапевтичні методи лікування виявилися неефективними або від самого початку не доцільні (серйозної ураження пульпарного пучка).
 • Чищення кореневих каналів зуба – передбачає видалення пульпи, підготовку каналів до пломбування (розширення гирла, вирівнювання стінок каналу спеціальним ендодонтичним інструментом, промивання антисептиком, медикаментозна обробка).
 • Тимчасове пломбування зуба. Після застосування ліків (обробки антисептичними, протизапальними лікарськими препаратами) оцінити ефективність проведених процедур можна за кілька днів. Тому ендолікування потребує 2 відвідувань клініки. Щоб захистити зуб від потрапляння їжі, бактерій на час між прийомами пацієнту встановлюють тимчасову пломбу.
 • Пломбування зубного каналу – знезараження та герметизація каналів, проводиться в разі успішного ендодонтичного лікування під час другого візиту до клініки.
 • Реставрація зуба. Завершальний етап, завдання якого – функціональне, естетичне відновлення коронкової частини зуба з наданням зубу природної форми, формуванням жувальних поверхонь (фісур), фінішною обробкою для отримання гладкості та природного блиску реставрації. Методи реставрації залежать від розташування, ступеня пошкодження реставрованих зубів та інших індивідуальних показань.

У стоматології «Вєрно» (Харків, Зміїв) працюють досвідчені фахівці, які володіють всіма доступними методами механічної обробки каналів, виконують лікування каналів ендомотором і ручним ендодонтичним інструментом, у найскладніших випадках (непрохідність, складна форма каналів) здійснюють прочищення, лікування кореневих каналів під мікроскопом, виконують переліковування і розпломбування, перепломбування.

Пломбування каналів зуба: методи

Сучасні матеріали для пломбування кореневих каналів забезпечують ефективну герметизацію, захищають корінь зуба від руйнування і практично виключають ризик ускладнень. Пріоритетний метод герметизації каналів – із застосуванням гутаперчі.

Пломбування каналів гутаперчею проводиться кількома способами:

 • Одним штифтом + пломбувальний матеріал (паста).
 • Методом термомеханічної конденсації герметика.
 • Методом латеральної конденсації (холодним). Запечатування каналу здійснюється шляхом заповнення його достатньою кількістю гутаперчевих штифтів. Переваги такого методу: надійна герметизація, невисока вартість.
 • Методом вертикальної конденсації. Розігрітий герметик штифтом розподіляється і ущільнюється всередині каналу. Недолік – складність виконання. Перевага – ефективна герметизація.
 • Методом ін'єкційної подачі герметика. У пломбуванні використовується гаряча гутаперча (у текучому стані). Такий спосіб забезпечує заповнення всіх пустот і мікропор всередині каналу, але створює ризик термічного пошкодження тканин (припікання).
 • Методом безперервної хвилі. Принцип методу – установка центрального штифта гарячим інструментом з подальшим ущільненням достатньою кількістю бічних гутаперчевих штифтів. Ефективний, безпечний спосіб.
 • Термопластичним методом. Використовується розігрітий (рідкотекучий) герметик, який подається в канал зі шприца. Такий спосіб не підходить для пломбування каналів складної форми (можливе збереження пустот).
 • Методом «термофена». Мається на увазі пломбування зубних каналів гарячим гутаперчевим штифтом з попереднім введенням силера. Перевага – стовідсоткова герметизація каналу і всіх його відвітвлень.
 • Апаратним методом. Найбільш ефективний метод, оскільки апарат забезпечує рівномірний підігрів і підтримку герметика в текучому стані протягом усього процесу пломбування. Рідка гутаперча при попаданні в канал, заповнює всі мікропори, порожнечі. Цей спосіб є найкращим і для пацієнта, і для лікаря.

Сучасне лікування кореневих каналів у стоматології Verno в Харкові

Ми використовуємо високоінформативні методи діагностики (цифровий рентген, КТ), безпечні препарати місцевої анестезії, сучасні технології лікування, у тому числі проводимо лікування каналів за допомогою мікроскопа. Завдяки дентальному мікроскопу лікар контролює кожний рух у процесі проведення маніпуляцій, що дозволяє виконати якісне лікування, виключити ризик ускладнень (перфорації стінок, повторного розвитку інфекції).

Центр стоматології «Вєрно» в Харкові, Змієві надає весь спектр послуг з лікування та реставрації зубів. Скільки коштує пломбування каналів, лікування кореневих каналів? Ціна залежить від обсягу підготовчих стоматологічних процедур, методу лікування і пломбування, реставрації. Орієнтовні розцінки можна подивитися в розділі «Ціни». Щоб записатися на консультацію, залишайте заявку на сайті, телефонуйте нам за вказаними на сайті телефонами, використовуйте інші канали зв'язку.

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!