Реставрація зубів

  
   

  Реставрація зубів – це послуга в стоматології, яка вирішує відразу кілька завдань: відновлення цілісності зубів, їх естетичної привабливості і функціональності. Реставрацію проводять не лише при руйнуванні коронки, а й у разі наявності естетичних дефектів.

  Естетична стоматологія – один з ключових напрямків роботи стоматології Verno в Харкові і Змієві. Ми використовуємо передові методи художньої реставрації і гарантуємо, що після візиту до нашої клініки ваша усмішка стане сліпуче красивою.

  Чим відрізняється реставрація зуба від пломбування?

  Призначення пломби – заповнення порожнин, що утворилися в результаті механічного або каріозного пошкодження зуба. Художня реставрація зуба – це комплексний підхід до реконструкції зубного ряду. Вона вирішує одразу кілька завдань – відновлює не тільки цілісність, але й анатомічну форму, функції зубів, привабливість посмішки.

  З огляду на різне призначення пломб і реставрацій, для їх виконання використовуються різні матеріали (матеріали для художньої реставрації мають кращі характеристики міцності, естетичні характеристики у порівнянні зі звичайними пломбувальними матеріалами).

  Показання до реставрації

  Показанням до художньої реставрації є:

  • механічне, травматичне пошкодження – відколотий зуб, пошкодження емалі;
  • великі каріозні руйнування;
  • вроджені дефекти росту зубів (гострі ікла, діастеми);
  • набуті дефекти (стерті поверхні ріжучого краю передніх зубів, стерті моляри);
  • руйнування зубів жувальної групи (видалення, руйнування внаслідок неправильного розвитку прикусу);
  • пігментація (флюороз та ін.)

  Власне, показанням до художньої реставрації є будь-які функціонально-естетичні недоліки, які створюють як фізичний, так і моральний дискомфорт пацієнту. Стоматологія «Вєрно», використовуючи сучасні матеріали і методи естетичної реставрації, допоможе вам виправити будь-які дефекти, повернути комфорт, привабливість усмішки і впевненість у собі.

  Реставрація зуба: сучасні методи

  Залежно від характеру і масштабів руйнування зубів у стоматології використовують 2 способи реставрації:

  • метод прямої реставрації – відновлення зуба під час лікування прямо в роті пацієнта;
  • непряма реставрація – відновлення за допомогою ортоконструкцій (коронок, вінірів, вкладок, протезів), які виготовляють у зуботехнічній лабораторії.

  Пряма реставрація зубів: етапи

  Методом прямої реставрації можна наростити зуб, якщо від нього відколовся шматочок, якщо є тріщини на емалі, досить великі каріозні руйнування (до 50%). Пряму реставрацію ще називають нарощуванням зубів, оскільки відновлення відбувається шляхом пошарового нанесення і полімеризації композитних матеріалів світлового твердіння.

  Етапи нарощування зубів фотополімером:

  • Огляд, рентген-діагностика, планування реставрації.
  • Знеболювання (місцева анестезія) за показаннями.
  • Підготовка до реставрації (видалення старих пломб, реставрацій, санація порожнини рота – проф гігієна, лікування карієсу, ендолікування).
  • Вибір кольору матеріалу для реставрації, що відповідає відтінку здорових зубів пацієнта.
  • Відновлення зруйнованого зуба (композитний матеріал наноситься на підготовлену поверхню шарами, кожен шар піддається світловому випромінюванню для полімеризації).
  • Надання реставрації анатомічної форми.
  • Полірування, по завершенні якої реставрація стає гладкою, блищить, як емаль здорових зубів.

  За один візит до стоматолога можна відреставрувати фотополімером від 1 до 6 зубів.

  Послідовність проведення непрямої реставрації зубів

  Показанням до непрямої реставрації є велике руйнування коронкової частини зуба (більше 50%). Цей спосіб дозволяє відновлювати зуби при повному руйнуванні коронки, якщо зберігся корінь. При цьому установка ортоконструкціі здійснюється або на корені, або на штифті.

  Якщо наростити зуб можна за одне відвідування стоматолога, то для непрямої реставрації потрібно, як мінімум, двічі відвідати клініку. Для всіх видів непрямої реставрації актуальний такий порядок робіт:

  • Підготовка, яка включає огляд і діагностику, а також низку додаткових стоматологічних процедур за показаннями у пацієнта (лікування карієсу, депульпування, проф гігієна та ін.)
  • 3D сканування або виготовлення зліпка щелеп пацієнта.
  • Підготовка зуба під установку ортопедичної конструкції (обточування, формування кукси).
  • Виготовлення коронки (вініра, протеза, вкладки) в зуботехнічній лабораторії.
  • Приміряння, за необхідності – корекція ортопедичної конструкції.
  • Установка.

  Непряма реставрація передніх зубів проводиться за допомогою вінірів. Для жувальних зубів, які піддаються великим навантаженням, використовують міцніші конструкції – коронки.

  Як виглядає непряма реставрація зуба (до і після) можна подивитися на фото в галереї сайту.

  Естетичне відновлення емалі

  Реставрація емалі проводиться за таких показань, як стирання, потемніння і пошкодження емалі, наявність неестетичної пігментації. Естетичні дефекти на емалі бувають різного походження:

  • вроджені (спадковий фактор);
  • фізіологічні (пов'язані з особливостями будови зубощелепної системи);
  • гігієнічні (неправильний, нерегулярний догляд за зубами);
  • зовнішні (що з'явилися під впливом зовнішніх факторів – кислоти, пігментів, що містяться в продуктах харчування);
  • внутрішні (результат порушення роботи внутрішніх органів, нестачі вітамінів, мінералів, зокрема фтору, кальцію).

  Для реставрації емалі використовують різні методи:

  • ремінералізація – насичення твердих тканин зубів мінералами (фтором, кальцієм);
  • фторування – метод компенсації відсутнього в організмі фтору для будівництва і зміцнення тканин зубів;
  • пряма реставрація (нарощування) – дозволяє виправити такі дефекти, як нерівний ріжучий край, плями на емалі, невеликі пошкодження, тріщини;
  • вкладки – використовуються для відновлення зуба з великою каріозною порожниною, пошкодженим коренем, для формування кукси під ортопедичні конструкції;
  • вініри – тонкі накладки, які повністю покривають зуб, приховуючи недоліки, захищаючи його від руйнування, застосовуються переважно для зубів у «зоні посмішки».

  Скільки тримається реставрація зубів?

  Термін служби реставрації залежить від багатьох чинників – від методів відновлення, якості матеріалів, дотримання технології реставрації, дотримання правил догляду за порожниною рота. Зі свого боку стоматологія «Вєрно» в Змієві, Харкові дає гарантію на всі види реставрацій, але багато що залежить і від самого пацієнта.

  За умови правильної гігієні, контроля стану зубів у стоматології кожні півроку, виконання рекомендацій стоматолога реставрації служать роками, не втрачаючи своїх функціональних і естетичних характеристик.

  Художня реставрація зубів у Харкові

  Хороша реставрація не тільки робить зуби знову красивими, але й продовжує термін їх служби. При будь-яких показаннях лікарі стоматології «Вєрно» в Харкові, Змієві, роблять все можливе, щоб зберегти пацієнту його власні зуби, використовуючи для цього найефективніші методи реставрації.

  Записуйтеся на консультацію до стоматолога клініки Verno. Лікар проведе діагностику, оцінить стан зруйнованих зубів і призначить доступний, ефективний варіант відновлення зубного ряду з урахуванням ваших показань, проконсультує з усіх питань, у тому числі, що краще – реставрація чи коронка, і чому. На консультації ви дізнаєтеся також, скільки коштує реставрація зуба (ціна послуги буде залежати від обраного способу відновлення, обсягу і складності робіт).

   

  Вартість реставрації зубів

   

  Назва послуги Вартість Включено у вартість
  Реставрація зуба (маленька – до 1/5 коронки) 1060 грн. Анестезія, препарування, коффердам, відновлення зуба та його функцій реставраційними матеріалами, фінішне полірування
  Реставрація зуба (середня – до 1/3 коронки) 1200 грн. Анестезія, препарування, коффердам, відновлення зуба та його функцій реставраційними матеріалами, фінішне полірування
  Реставрація зуба (велика – до 1/2 коронки) 1320 грн. Анестезія, препарування, коффердам, відновлення зуба та його функцій реставраційними матеріалами, фінішне полірування
  Реставрація зуба (повне відновлення коронки) 1370 грн. Анестезія, препарування, коффердам, відновлення зуба та його функцій реставраційними матеріалами, фінішне полірування

  наші фахівці
  Всі фахівці
  відгуки
  Написати відгук
  Ваша оцінка
  0 відгуків, оцінка 0 з 5