Вініри: види, установка і особливості конструкції

Вініри - це тонкі, але міцні пластини-накладки на зуби, які виготовляються з кераміки. Кріплення проводиться на передній поверхні, перетворюючи зовнішній вигляд.

Вініри: показання та протипоказання

Пацієнту в багатьох ситуаціях в стоматології лікар пропонує встановити вініри. Вироби підходять для корекції частково зруйнувався, зуба.

Показання:

 • Неможливість відбілити емаль;
 • Наслідки травм, відколи;
 • Наявність щілин;
 • Потемнілі пломби, що псують зовнішній вигляд;
 • Дефекти емалі;
 • Оголення кореня.

Протипоказання:

Деяким пацієнтам вініри на зуби встановити не можна через наявних проблем:

 • Сильне руйнування переднього ряду;
 • Багато встановлених пломб на фронтальних зубах;
 • Неправильний прикус;
 • Бруксизм.

Людям, які погано ставляться до гігієни порожнини рота, також не рекомендується встановлювати вініри. Це пов'язано з тим, що з ними чистка ротової порожнини повинна бути ще більш ретельної, ніж до їх установки.

Як ставлять вініри?

Для установки трохи обтачиваются зуби. Варто відзначити, що видаляється шар набагато менше, ніж при установці коронки. За допомогою винира лікар може приховати будь-який дефект: неправильне розташування зуба, тріщина, скол, пломба або потемніла емаль. Вініри - сучасний метод лікування, є альтернативою установки коронок. Посмішка стане красивою, а ви забудете про недоліки.

Вініри: види матеріалів

 • Композитні - доступні накладки на зуби. Дуже легко встановлюються, що є плюсом для багатьох пацієнтів. Доступна ціна та всього 1 візит до стоматолога дозволить усунути наявний дефект. Лікар їх виробляє прямо на робочому місці. Необхідна мінімальна обточування. Однак варто врахувати і недоліки вироби: недовгий термін експлуатації. Вони розраховані на 5 років;
 • Керамічні виробляються зі спеціальної міцної кераміки. Матеріал частково пропускає світло, тому емаль практично не відрізняється від природної. Товщина виробу в межах 0,5 мм. Для установки зуб необхідно злегка обточити. Виробництво займає багато часу, тому за 1 візит вирішити проблему не вдасться;
 • Цирконієві - сучасний вид вінірів. Проводять з кераміки і діоксиду цирконію. Вони відрізняються надійністю і естетичним виглядом. Природно, вартість їх вища. Вони мають тривалий термін експлуатації, який досягає 20 років. Вініри до і після лікування не змінять свій відтінок і не деформуються.

Вініри - плюси і мінуси

Як і будь-які вироби, вініри мають свої особливості. Важливо підбирати конструкцію, виходячи з клінічної ситуації разом з лікарем. Тільки так можна отримати ефективний результат. Нерідко пацієнти запитують: з якого віку можна ставити вініри? Важливо, щоб зуби були постійними. Більшість лікарів рекомендує встановлювати вініри не раніше, ніж в 18 років.

При правильному підході пацієнт отримає потрібну користь в лікуванні проблем в порожнині рота. Відгук ви можете знайти в інтернеті, де люди діляться своїми результатами. Які вініри краще, допоможе визначитися лікар після діагностики.

Переваги:

 • Тривалий термін експлуатації. Виробники кажуть про термін не менше 10 років, але при правильному підході цей термін може бути значно більшим;
 • Низька ймовірність відколів і тріщин на виробі;
 • Естетичний зовнішній вигляд. Вони не виділяються в ротовій порожнині. Кожному пацієнту підбирається індивідуальний відтінок виходячи з інших зубів. Також зберігається форма відновлюваного зуба;
 • Гіпоалергенність. Люди з алергією вільно можуть використовувати вініри, так як вони не викликають негативних реакцій організму;
 • Відсутність нальоту;
 • Стійкість до фарбувальних продуктів харчування. Пацієнти вільно можуть вживати міцний чай і каву;
 • Збереження емалі.

Недоліки

Головним недоліком виниров є висока вартість - вона приблизно дорівнює якісної металокераміці, однак коронка має більш тривалий термін експлуатації. При установці необхідно часткове видалення емалі, тому зуб залишається без повноцінного природного захисту.

Чи боляче ставити вініри?

Ні, проте для цього потрібен кілька візитів до стоматолога. Якщо у пацієнта низький больовий поріг і виражений страх, то лікар може запропонувати зробити знеболюючий укол, проте це питання вирішується індивідуально.

Вініри користь і шкода

Багато пацієнтів замислюються про користь і шкоду того чи іншого методу лікування.

Користь

Користь полягає в тому, що за мінімальний час можна відновити гарну посмішку, прикладаючи до цього процесу мінімум зусиль. Відсутність необхідності сточування зуба також є суттєвою перевагою.

Для установки досить мінімально почистити емаль для якісного кріплення пластини і зуба. Термін служби вінірів в межах 20 років. Залежить від правильного догляду та наявності шкідливих звичок.

Шкода

Найбільшим недоліком є необхідність спилювання частини емалі. Відмовитися від виниров потім буде не можна. Тобто вирішивши їх встановити, вам доведеться ходити з ними до кінця життя. Якщо ж ви вирішите позбутися від них, то доведеться повністю відновлювати втрачену емаль зуба, що дуже складно зробити. В Україні ціна на вініри доступна кожному пацієнтові.

Другим недоліком є те, що з часом зуби покриті винирами можуть стати чутливими. Багато пацієнтів відзначають, що у них болять зуби. Це реакція на температурні подразники, тобто вживати гаряче і холодне стане проблематично.

На які зуби ставлять вініри?

Ще недавно була можливість поставити пластини тільки на передні різці. Однак технології розвиваються, і сьогодні є можливість встановити конструкцію аж до другого премоляра.

Рекомендації

Відразу після установки необхідно обмежити вживання фарбувальних продуктів харчування. До них відносяться: чай, кава, шоколад, вино, буряк. Їх не обов'язково повністю виключати, проте варто обмежити. Рекомендується відмовитися від куріння, тому що дія нікотину погіршить зовнішній вигляд пластини. Вініри не мають захисних функцій. Вони призначені для виконання жувального навантаження і відновлення зовнішнього вигляду, тому перевантажувати конструкцію небажано.

Не слід гризти горіхи, насіння, допомагати зубами відкривати кришки - все це може пошкодити виріб. Такі дії можуть порушити не тільки протез, але і зуб, що знаходиться під ним. При заняттях спортом слід додатково використовувати капи для захисту від механічних пошкоджень.

Вініри: догляд

Догляд за винирами практично ідентичний звичайної гігієни ротової порожнини. Рекомендується для чищення використовувати пасти з мінімальним вмістом абразивних речовин і застосовувати зубну нитку після кожного прийому їжі. Важливо регулярно відвідувати стоматолога і проходити професійну чистку порожнини рота від каменю і нальоту.

відгуки
Написати відгук
Записатися на прийом
Введіть ваш телефон
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!