Вирівнювання зубів Харків

Виправлення прикусу

  
     

    Всупереч розхожій думці, корекція прикусу можлива навіть у зрілому віці. Правда, процес цей буде не таким, як у ті роки, коли формування прикусу ще не завершено (оптимальний вік для лікування – 10-12 років). Порушеннями прикусу і росту зубів займається стоматолог-ортодонт, який використовує для цього спеціальні конструкції, а в деяких випадках вдається до хірургічного втручання.

    Наскільки важливим є правильний прикус

    Своєчасне виправлення прикусу знижує ймовірність розвитку цілої низки стоматологічних порушень. Через неправильний прикус значно збільшується навантаження на зуби, що може стати причиною негативних змін у скронево-нижньощелепному суглобі. Крім цього, при порушеннях змикання зубів ускладнюється проведення гігієнічних процедур, що в свою чергу збільшує ризик їх ураження карієсом, виникнення запальних процесів у м'яких тканинах. А ще неправильний прикус може стати причиною асиметрії обличчя, появи мікротріщин у зубній емалі, передчасного зносу зубів, а також їх підвищеної чутливості.

    У яких випадках призначається ортодонтичне лікування

    Ортодонтичне лікування показане в наступних випадках:

    • при аномаліях розвитку окремо стоячих зубів;
    • при порушеннях у структурі зубних рядів при постійному або змінному прикусі;
    • за необхідності корпусного переміщення зубів;
    • для корекції, поліпшення профілю обличчя;
    • у якості підготовки до протезування;
    • як засіб для впливу на непрорізаний зуб.

    Протипоказаннями для проведення ортодонтичного лікування можуть бути:

    • уражені карієсом зуби;
    • гінгівіт і пародонтит;
    • тріщини, крейдоподібні плями на емалі;
    • наявність великої кількості пломб, коронок;
    • важкі захворювання кісткової, серцево-судинної системи;
    • психічні розлади.

    Виділяють наступні типи прикусу у залежності від порушень розвитку зубощелепної системи:

    • Глибокий. Різці верхньої щелепи перекривають нижні більше, ніж на 1/3.
    • Дистальний. Верхня щелепа виступає вперед.
    • Мезіальний. Нижня щелепа розвинена більше і виступає вперед.
    • Перехресний. Зсув зубів відносно один одного.
    • Відкритий. При зімкнутих щелепах між верхнім і нижнім зубним рядом залишається проміжок.
    • Дистопія. Патологія, при якій зуби ростуть не на своєму місці.

    Корекція прикусу здійснюється хірургічним і безопераційним методом. Оперативне втручання показане при серйозних порушеннях у розвитку зубощелепного апарату, вираженій асиметрії обличчя, незмиканні губ та інших аномаліях. Дуже часто після оперативного втручання призначається ортодонтичне лікування з використанням спеціальних пристосувань. Безопераційний метод передбачає використання різних конструкцій для корекції прикусу: брекетів (скоби на зуби), трейнерів, елайнерів.

    Види брекет-систем

    Брекети є основним елементом ортодонтичних апаратів і виглядає як невеликий замок, який фіксується на зовнішній або внутрішній частині зубів. До брекетів, у свою чергу, за допомогою металевих або гумових лігатур кріпиться дуга, яка створює коригуючий тиск. Залежно від місця фіксації брекети поділяють на два види:

    • вестибулярні;
    • лінгвальні.

    Вестибулярні брекети на зуби добре помітні в роті, що може бути причиною психологічного дискомфорту у пацієнтів. Сучасні моделі дуже сильно відрізняються від перших брекет-систем і виготовлені з матеріалів, які дозволяють зробити їх менш помітними. Вони простіші в установці і не ускладнюють гігієну.

    Лінгвальні системи фіксуються на внутрішній поверхні зубів, тому абсолютно непомітні для оточуючих. Для більшості людей цей фактор є визначальним, оскільки в цьому випадку людина продовжує вести звичний для себе спосіб життя. Але вони мають і недоліки: це досить складні конструкції, при носінні яких догляд за порожниною рота ускладнений.

    Види брекетів в залежності від матеріалів виготовлення:

    • Металеві. Надійні, недорогі і ефективні конструкції. Досить часто від їх використання відмовляються через низькі естетичні характеристики.
    • Керамічні. Підбираються під колір зубної емалі, мають гарну стійкість до фарбування, надійні і міцні (міцність вища за міцність сапфірових брекетів).
    • Сапфірові. Прозорі конструкції з характерним блиском. При установці на білосніжні зуби надають особливого шарму усмішці.

    Залежно від способу фіксації, брекет-системи бувають:

    • Лігатурні. Це класичні конструкції для виправлення прикусу. Для фіксації дуги використовуються силіконові кільця або металевий дріт. Це найефективніші і недорогі системи. Серед недоліків лігатурних брекетів можна виділити тривалий термін адаптації, складне проведення гігієнічних процедур і необхідність частого відвідування ортодонта для внесення коректив.
    • Безлігатурні (самолігуючі). Сучасні ортоконструкціі, які значно перевершують лігатурні за експлуатаційними характеристиками. Для їх установки потрібно менше часу, вони не ускладнюють проведення гігієнічних процедур і створюють умови для максимально швидкого переміщення зубів до потрібного положення.

    Як проводиться вирівнювання зубів брекетами?

    Основні етапи лікування брекетами:

    • Діагностика. Для дослідження особливостей прикусу в нашій клініці використовується 3D-сканування, що дозволяє отримати повне уявлення про будову зубощелепної системи, виявити навіть незначні відхилення в розвитку зубів, оклюзії. На основі результатів діагностики лікар підбирає спосіб лікування і погоджує його з пацієнтом.
    • Підготовчий етап. За необхідності проводиться лікування уражених карієсом зубів, видаляються зуби мудрості з метою розширення зубного ряду.
    • Установка брекетів. Даний етап триває близько 1,5 годин. Перед фіксацією брекетів проводиться професійна гігієна, антисептична обробка. На кожному зубі за допомогою ортодонтичного клею встановлюється брекет.
    • Корекція прикусу. Лікування брекетами зазвичай триває до 2 років. Термін лікування залежить від тяжкості патології. Залежно від типу брекетів протягом всього періоду лікування пацієнт кожні 1-3 місяці відвідує лікаря. Ортодонт оцінює результати лікування, за необхідності замінює дуги (встановлює дуги більшої жорсткості).
    • Видалення брекетів. Коли лікування закінчено, брекет система видаляється: лікар-ортодонт знімає дуги і замки, проводить чищення ротової порожнини, у разі необхідності призначає лікування зубів.
    • Ретенційний період Після зняття брекет-системи зуби деякий час залишаються досить рухливими. Щоб не допустити їх переміщення в початкове положення, лікар призначає носіння ретейнерів. Щоб закріпити результати лікування знадобиться від кількох місяців до року.

    Альтернативні методи вирівнювання зубів

    Залежно від виду і ступеня тяжкості патології лікар може запропонувати інші методи корекції прикусу:

    • Трейнери. Накладки на зуби – еластичні і жорсткі конструкції, які нагадують боксерські капи. Використовуються в тому випадку, коли порушення незначні. Капи носять лише в нічний час, оскільки вони заважають розмовляти.
    • Елайнери. Практично не помітні накладки, які носять цілодобово і знімають тільки під час прийому їжі. За один курс лікування пацієнт використовує до 20 елайнерів, їх заміна проводиться кожні 2 тижні. Підходять для виправлення невеликих порушень.
    • Вініри. У цьому випадку недоліки не лікують, а приховують. Використовуються лише, якщо виявлені порушення не впливають на здоров'я зубів. За допомогою таких накладок можна скорегувати незначні порушення в будові зубного ряду, приховати невеликі дефекти, збільшити розмір занадто маленьких зубів.

    Вирівнювання зубів в Харкові і Змієві

    Навіть якщо природа наділила вас недостатньо рівними зубами, в арсеналі ортодонтії достатньо засобів для того, щоб вирівняти зуби, виправити серйозні порушення прикусу. Поставити брекети на нижню щелепу або усунути аномалії в розвитку зубів верхньої щелепи – за допомогою наших ортодонтів ви знову будете впевнені в собі і повернете бажання посміхатися.

    Оцініть переваги стоматології «Вєрно» на власному досвіді. У нашій стоматологічній клініці вам запропонують:

    • перевірені часом та інноваційні методи діагностики, які є основою ефективного лікування;
    • лікування у висококваліфікованих фахівців, що працюють у відповідності до найсучасніших протоколів – ми ніколи не припиняємо вчитися;
    • повне знеболення, незалежно від ступеня складності майбутнього лікування;
    • бездоганний сервіс і спеціальні умови для тих, хто постійно лікується в нашій клініці.

    Записатися на прийом до ортодонта в клініці Verno («Вєрно») можна, скориставшись послугою «зворотний дзвінок», або зателефонувавши по одному з телефонів, представлених на сайті, зв'язавшись з нами за допомогою доступного каналу зв'язку (skype, електронна пошта). Ціни на виправлення прикусу представлені в розділі «Ціни» на сайті.



    Вартість виправлення прикусу

     

    Назва послуги Вартість 
    Консультація лікаря-ортодонта 500 грн.
    Незнімні дитячі пластинки 3600, 5500, 7500 грн. (залежно від складності конструкції)
    Ретейнери (1 щелепа) 2500 грн.

     

    Вартість лікування елайнерами
    Кейс* Вартість лікування
    Кейс 1 - до 20 елайнерів, всі візити, повна комплектація для догляду за елайнерами (капи, валики для фіксації, футляр, ремувер для зняття, щітка для чищення) 55000 грн.
    Кейс 2 - будь-яка необхідна кількість елайнерів (складніші випадки), всі візити, повна комплектація по догляду за елайнерами (капи, валики для фіксації, футляр, ремувер для зняття, щітка для чищення) 95000 грн.

     * Вибір кейсу здійснює лікар

    3D-прогноз лікування елайнерами - БЕЗКОШТОВНО!

    Вартість лікування брекетами
    Види брекетів Вартість лікування (2 щелепи)
    Металеві от 55800 до 65800 грн.
    Керамічні от 68600 до 78600 грн.
    Damon Q от 63600 до 71100 гон. 
    Прозорі CLEAR от 78000 до 85500 грн. 

     

    Планове відвідування після фіксації брекетів
    Назва послуги Вартість
    Корекція, активація брекетів (1 щелепа)  500 грн.
    Корекція знімного ортодонтичного апарату  300 грн.
    Заміна ортодонтичної дуги (одна щелепа)  500 грн.
    Фіксація ретейнера (1 щелепа)  2500 грн.
    Фіксація металевого брекету  550 грн.
    Фіксація керамічного брекету  1650 грн.
    Фіксація замку  900 грн.
    Фіксація керамічного брекету Damon Clear 2500 грн.
    Багатопетлева дуга (1 щелепа) 900 грн.

     

    Ортодонтичні апарати
    Назва конструкції Вартість
    Апарат знімний простий (1 щелепа) 3300 грн.
    Знімний апарат складний (1 щелепа) 3800 грн.
    Апарат незнімний простий (1 щелепа) 5000 грн.
    Апарат незнімний складний (1 щелепа) 7500 грн.
    Елайнер 1650 грн. 
    Апарат для утримання місця 2200 грн.
    Лікування елайнерами (1 елайнер) 2200 грн.
    Візуалізація (лікування елайнерами) 2750 грн.
    Імлантант ортодонтичний, постановка 4500 грн.

    Фахівці центру
    Всі фахівці
    відгуки про стоматологію
    Написати відгук
    Ваша оцінка
    2 відгуків, оцінка 5 з 5