Виправлення прикусу протезуванням

Основні завдання ортодонтичного лікування – корекція серйозних недоліків, до яких відносяться випирання або неправильний рост зубів, великі міжзубні проміжки, різні аномалії прикусу. Зазвичай з цією метою використовуються брекет-системи, які коригують положення зубів у трьох площинах, впливаючи на кісткову і м'які тканини. Дорослим, на відміну від дітей, доводиться витрачати більше зусиль і часу для виправлення прикусу. Стоматологічна клініка «Вєрно» пропонує дорослим пацієнтам виправлення прикусу протезуванням у Харкові – досить кардинальний метод ортопедичної корекції і відновлення естетичної складової.

Що таке виправлення прикусу за допомогою протезування

Такий метод виправлення прикусу використовується досить рідко, а його головна перевага – корекція здійснюється у короткі терміни. Вдаються до нього в наступних випадках:

 • наявність у порожнині рота зубів, розміри яких фізіологічно не гармонійні;
 • відколи на зубах;
 • розворот зубів відносно своєї осі;
 • великі міжзубні проміжки.

Чому потрібно виправляти неправильний прикус?

Абсолютно неправильно розглядати порушення прикусу виключно як естетичну проблему. Такі аномалії призводять до серйозних порушень, серед яких:

 • передчасне зношення зубів через неправильний розподіл навантаження;
 • головні болі через порушення роботи скронево-нижньощелепних суглобів;
 • ускладнення при проведенні гігієнічних процедур, через що підвищується ризик розвитку стоматологічних захворювань;
 • порушення дикції, що ускладнює спілкування, перешкоджає веденню професійної діяльності;
 • недостатньо ретельне пережовування їжі, що призводить до розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту;
 • окремі аномалії в будові зубощелепної системи можуть спричинити розвиток ЛОР-хвороб.

Виправлення прикусу коронками

Корекція прикусу протезуванням виконується у кілька етапів:

 • Діагностика. Проводиться огляд, апаратне обстеження, на підставі яких робиться висновок про доцільність і можливість проведення корекції прикусу протезуванням.
 • Підготовка зубів. Перед початком протезування зуби піддаються механічній обробці. Виготовляються зліпки, за якими в зуботехнічній лабораторії створюються протези. На період виготовлення постійних коронок пацієнтові встановлюються тимчасові конструкції.
 • Установка постійних протезів. Після установки проводиться тестування, яке має підтвердити виправлення прикусу.

Для усунення ортодонтичних проблем в стоматології застосовуються такі види коронок:

 • З нержавіючої сталі. Найчастіше використовуються в тих випадках, коли є необхідність тимчасового захисту пошкодженого зуба. Також вони використовуються в дитячому протезуванні.
 • Зі сплавів металів. Довговічні конструкції, які програють в естетиці керамічним конструкціям. До того ж, для їх установки знадобиться видалення великої кількості зубних тканин.
 • Металокерамічні. Конструкції з хорошими естетичними показниками – колір керамічного покриття вкрай точно повторює колір природних зубів. Наявність металевої основи обумовлює високі характеристики міцності коронок, що дозволяє використовувати їх для протезування жувальних зубів.
 • Суцільнокерамічні. Протези з оптимальною світлопроникністю, які майже неможливо відрізнити від природних зубів. Мають високу міцність, не фарбують ясна після протезування, не змінюють кольору в процесі експлуатації. При підготовці препарування зубів виконується на мінімальну товщину.

Виправлення прикусу без брекетів: запитання й відповіді

Як піднімають прикус при протезуванні?

У плануванні лікування глибокого прикусу беруть участь ортопед, ортодонт і терапевт. Оптимальний спосіб корекції прикусу підбирається після огляду і обстеження. Один з таких способів – виправлення глибокого прикусу коронками. Конструкції створюються в зуботехнічній лабораторії, а всі необхідні дані з можливістю створення тривимірної моделі майбутніх протезів ми отримуємо за допомогою цифрових методів діагностики.

Чи можливе виправлення прикусу за відсутності зубів?

Оптимальний варіант виправлення прикусу підбирається після огляду і обстеження. За відсутності великої кількості зубів на час ортодонтичного лікування можуть бути встановлені імпланти, які в подальшому використовуються, як опори під штучні зуби.

Чи може проводитися протезування при неправильному прикусі?

Кожен випадок індивідуальний і вимагає обстеження у лікаря-ортодонта, а також ретельної діагностики: проведення комп'ютерної томографії, отримання ортопантомограми, зліпків щелеп. Через перевантаження, які виникають внаслідок порушень прикусу, протези служать обмежений термін, можуть ламатися, а зуби, що контактують з ними, швидко зношуються.

Протезування зубів з виправленням неправильного прикусу в клініці VERNO в Харкові і Змієві

Щоб вирівняти зуби в ортодонтії використовується безліч методик, кожна з яких має свої показання і переваги. Лікування прикусу протезуванням, ціна якого вказана в розділі «Ціни» на сайті, ефективне при певних порушеннях прикусу і розвитку зубів, і дуже часто є частиною ортодонтичного лікування за допомогою брекетів.

Повною мірою відчути переваги нашої стоматологічної клініки можна, хоча б один раз побувавши в ній. Ми пропонуємо:

 • сучасні методи дослідження, які є основою ефективного лікування;
 • ми проводимо лікування відповідно до міжнародних стандартів та протоколів;
 • інноваційна система знеболювання STA гарантує повну відсутність болю, у тому числі під час введення анестетика;
 • нашим постійним пацієнтам ми пропонуємо спеціальні умови співпраці.

Щоб записатися на прийом до клініки VERNO («Вєрно»), скористайтеся послугою «зворотний дзвінок». Крім цього, зробити це можна, зателефонувавши по одному з телефонів, представлених на сайті, або зв'язавшись з будь-якого доступного каналу зв'язку (skype, електронна пошта).

відгуки
Написати відгук
Ваша оцінка
0 відгуків, оцінка 0 з 5
Сподобалася сторінка ? - Розкажи друзям!